ایستگاه

بعد از اینکه کلاسم تمام می‌شد ٬ وسایل ام را جمع می‌کردم و به سمت ترمینال مرکزی شهر حرکت می‌کردم . ترمینال مرکزی شهر گاهی برای من یادآور مسایلی بودند که در طول زندگی فراموششان می کردم . دراصل از این ترمینال قطار و اتوبوس به سمت شهر های دیگر در حرکت بود . وقتی که توی سالن اصلی ترمینال می نشستم می توانستم همه مسافرانی که قرار است سوار اتوبوس یا قطار بشوند را ببینم . مسافرانی که هرکدامشان پشتشان کلی داستان نهفته بود .

  • شنبه ۲۴ فروردين ۹۸

غربت

وقتی که ایران بودم دم غروب که می‌شد دلم می‌گرفت . به خاطر یک سری شرایط به مکانی دیگر اسباب کشی کرده بودیم . با اینکه خانه قبلی مان یک آپارتمان سرد و بی روح در یک شهرک بود و خانه جدیدمان یک خانه خیلی بزرگ با یک حیاط که وسطش یک باغچه بزرگ داشت و میشد توش فوتبال بازی کرد باز دم غروب که میشد به بهانه آب دادن به گل های باغچه میزدم بیرون به حیاط و به گل های همیشه بهار که دور باغچه چیده شده بودن آب می دادم. یادمه نگاه کردن به این باغچه زیبا اون غربت خاص رو قابل تحمل می کرد . یادمه کنار کاج کوچیک وسطش می شستم و که دورش رو با خاک دیوار درست کرده بودن که آب فقط وسط جمع بشه . بعد به گل های دور و بعد به همیشه بهارها که لب باغچه به تعداد زیادی کاشته شده بودن و بوی خوبی هم داشتن آب میدادم. یه باغچه شیک ۵ ضلعی . خیلی عجیبه که آدم توی خونه خودش توی باغچه خودش احساس غربت کنه . بعد از یه مدتی که باغچه زمستون شد و گذشت و بهش رسیدگی نشد جز اون کاج همه گل هاش خشک شدن و تبدیل شد به یک بیابون خرابه و من همیشه دم غروب ها روی سکوی حیات می‌نشستم و با موزیک های غمگین ٬غروب آفتاب رو تماشا می کردم . گاهی هوا ابری میشد و گاها ابری سیاه و من می رفتم و داخل این هوای ابری این موسیقی ها رو گوش می دادم .

  • پنجشنبه ۲۲ فروردين ۹۸

بدون تاریخ و امضا

پوستر رسمی بدون تاریخ بدون امضا

بدون تاریخ ٬ بدون امضا . فیلم بدی نبود .فیلم خوبی هم نبود . فیلمنامه اون کشش رو نداشت . اینکه بتونه میخ کوبت کنه پشت فیلم زور نداشت . من منتقد فیلم نیستم و سوادی هم توی این زمینه ندارم . این رو عرض کردم که اساتید نقد و فیلم و سریال ایرادی بر من نگیرند . به سلیقه من فیلمی نبود که باید می بود . این یعنی که تبلیغاتش خیلی بزرگتر از خودش بود . یعنی توی تبلیغات و تیزر فیلم جذاب تری به نظر می اومد ولی یک فیلم نامه با کلیاتی ساده بود . اما همیشه تاکید می کنم که برداشت های شخصی ما از یک فیلم منحصرا به تک تک مون بستگی داره و هیچ کدوممون هیچ وقت یک برداشت مشخصی از یک فیلم نمی تونیم داشته باشیم . اگر فیلم بی کیفیتی بود قطعا حتی برای معرفیش توی وبلاگ شخصیم وقت تلف نمی کردم و تق تق کیبورد رو شاید روی نوشتن به موضوع بهتری صرف می کردم . ولی پیشنهاد می کنم فیلم رو ببینید . فیلم تمیزی بود به نسبت . دوست دارم نظرتون رو در مورد فیلم بدونم. آیا شما هم فیلم رو دوست داشتین؟ یا فکر می کنین فیلم ضعیفی بود؟ به نظرتون قاتل پسر دکتر بود یا مرغ ها ؟ به نظرتون آیا دکتر چیزی رو پنهان می کرد یا نه ؟ آیا  فیلم با واقعیت منطبق بود یا تخیلات زیاد داشت؟ خوشحال میشم نظرتون رو بشنوم .

+ اینستاگرامم رو فالو کنین و پایه باشین لایو هستم در خدمتتون .

+ دیگر شبکه های اجتماعی هم هستم .. دوست داشتین دنبال کنین

  • پنجشنبه ۱۵ فروردين ۹۸

جنگ سرد

تصویری از پوستر فیلم جنگ سرد - Cold War

 

دیروز خیلی غمگین و بی حوصله بودم که به پیشنهاد وبلاگ Le Petit Prince در پست معرفی فیلم ٬ این فیلم رو دریافت کردم . کیفیت فیلم پایین بود ولی قابل قبول بود . شاید باید کیفیت ۱۰۸۰ رو دانلود می کردم ولی خب امان از تنبلی . فیلم رو دریافت کردم و دیدم .

فیلم اثر کشور لهستان و زبان فیلم نیز لهستانی است . داستان یک عشقی میان دو فرد رو روایت می کند و اتفاقاتی که میان این دو افتاد . اگر از فیلم توضیح بدم در اصل داستان فیلم رو لو دادم . این فیلم رو دوست داشتم . با اینکه دیروز حالم مساعد دیدن یک فیلم درام نبود اما در نهایت لذت بردم . فیلم یک فیلم موزیکال نیز بود و داخلش موزیک خیلی پخش شد . از طرفی علاقه وافر من به کر باعث شد که فیلم من رو نگه داره و نگذاره از وسط ضربدرش رو بزنم و فایلش رو پاک کنم . فیلم سیاه و سفید و فضای خیلی عجیب را نشان می دهد . فیلم غمگینی از نظر من بود . امان از عشق که چه ها نمی کند .. چه ها که نمی کند . صحنه های خیره کننده و گاها اذیت کننده و در نهایت خواندن گروهی که من بهش بسیار علاقه داشتم ..

اینکه فیلم با ناامیدی تمام می شود و در نهایت در یک طبیعتی زیبا عاشق و معشوق به وصال می رسند داستان فیلم را هرچه تلخ تر از چیزی که بود می کرد . کسانی که درد عشق رو چشیدن پیشنهاد بهشون میشه اگر حالشون خوب بود این فیلم رو ببینند . این فیلم به خوبی توانسته بود آرزوهای یک مرد عاشق رو به تصویر بکشه و اینکه یک مرد چطوری می تونه انقدر دیوانه و عجیب باشه و در نهایت عاشق باشه و در یک شب سرد منتظر یار باشه یا در کافه تا پایان بسته شدن کافه منتظر باشه و دایما در آرزوی رسیدن به زنی باشه که ... . فیلم تلخی بود . خیلی تلخ . مخصوصا برای کسانی که درد عشق دارن .. بیش از حد تلخ خواهد بود

و اما چرا همیشه عشق درد داره؟

دوست داشتم بیشتر در مورد فیلم حرف بزنم اما بهتره خودتون ببینید تا اینکه اسپویل من رو بشنوین . از لینکی که براتون گذاشتم می تونین دانلود کنین . فیلم دوبله فارسی است و یادتون نره که سانسور ندارد ! اگر دوست ندارین از فیلم لذت کافی رو ببرین و بفهمین فیلم چه شد می تونین نسخه های سانسور شده اش رو پیدا کنین که پیشنهاد می کنم یا فیلم رو نبینید یا بدون سانسورش رو بینید !

  • يكشنبه ۱۱ فروردين ۹۸

سال نو؟

نوروز ... نو روز .. سال نو ..

تعاریفی که شاید برای هر کسی می تونن متفاوت از نفر بعدی باشن . شاید بهتر بود که مثل همه و همیشه و روتین یه سال نو مبارک توی عنوان و یه عکس سبزه و یه سال نو مبارک به شما عزیزان تبریک می گفتم . نه از سر متفاوت بودن یا شاخ بودن ولی نمی خوام امسال ماسک به صورتم بزنم مثل هر سال . همیشه تصمیم اینکه چه درسته و چه غلط باعث شده چیزی باشم که دوست نداشتم .

سال نو شده و چشم بستن بهش کاری نبود که دوست داشتم انجام بدم ولی .. این بار می خوام متفاوت باشم . سال نو رو تسلیت بگم! فکر نکنید که باز فاز روشنفکری و زیر سوال بردن نوروزه . نوروز مراسم زیباییه . نو شدن سال و اینکه ما یک روزی رو بذاریم که هر سیصد و شصت و پنج روز یک بار (و هر چهار بار یک سیصد و شصت و شش روز ) رو جشن بگیریم و نو نوار بشیم . و در نهایت اسمش رو بذاریم یک سال . همه این ها برای من قابل احترام و عزیزن و چه خوب که باعث شادی بشن . اما نوروز برای خیلی ها دیگه نوروز نیست ..

برای پسری که توی غربته و وضعیت مالیش افتضاحه و دلتنگ خانواده است نوروز نیست .. برای مردی که زن و بچه اش رو در سانحه رانندگی چند سال پیش از دست داده دیگه نوروز نیست. برای دختر بابایی که باباش رو از دست داده دیگه نوروز نیست .. برای پسری که کل وجود و نفس و روح و زندگیش رو از دست داده و اون آدم برای همیشه ترکش کرده دیگه نوروز نیست . برای کسی که همه قسط هاش مونده و نداره حتی یک کیلو پسته بخره ببره برای زن و بچه اش دیگه نوروز نیست . برای جوونی که پولی وام گرفته و قرض کرده برای اینکه یه تجارتی راه بندازه و به خاطر شرایط گند اقتصادی کشور قسط هاش مونده و بزودی قراره زندان بیفته نوروز نیست . برای کسی که حسرت اینو داره بره رستوران یه کباب کوبیده با خانواده اش بخوره به خاطر قیمت گوشت دیگه نوروز نیست .. برای بیمار سرطانی روی تخت افتاده نوروز نیست . برای کسی که حسرت یه روز خوب تو زندگیشه نوروز نیست . برای آدم بیکاری که توی سن ۲۹ سالگی داره هنوز از نون باباش می خوره از حقوق بازنشستگی باباش نوروز نیست . برای راننده تاکسی که هشتش گرو نه اشه نوروز نیست . برای کسی که صبح تا شب توی آشغالا پلاستیک جمع می کنه نوروز نیست .. برای کسی که تازه گی ها عزیز از دست داده نوروز نیست.. برای کسی که پول نداره و وضعیتش خرابه نوروز نیست . برای کسی که دیگه هدفی توی زندگیش نمونده و بلاتکلیفه نوروز نیست .. برای کسی که سربازه و توی پادگان سر پست نگهبانیه نوروز نیست .. برای پیرزن یا پیرمرد توی آسایشگاه سالمندان نوروز نیست . برای زنی که هر روز از شوهرش کتک می خوره و امیدی نداره نوروز نیست . برای بچه ای که توی بهزیستی یچ کسی رو نداره و سال دیگه ۱۸ سالش میشه و باید آروم آروم به فکر خودش باشه نوروز نیست. برای مردی که ده ساله توی خونه خودش تنهاست نوروز نیست . برای کسی که نه هیچ خانواده ای براش مونده و نه هیچ دوستی دیگه نوروز نیست .. برای کسی که کل زندگیش رو باخته نوروز نیست .. برای کسی که برای ۱۰ میلیون بدهکاری زندانه و هیچ کسی رو نداره نوروز نیست .. برای خیلی ها ۱ فروردین هم یه روز لعنتی ایه ... مثل ۲۹ خرداد .. مثل ۱۲ مهر .. مثل ۱۹ بهمن .

فقط نوروز روزیه که باید خوشحال بود .. فرقش با ۲۹ خرداد اینه که درد ۱ فروردین بیشتره .. چون هست تا شاد بود .. چون هست تا نو شد .. چون باید اینطوری نبود ... نوروزی که نیست برای همه کسانی که درست در ساعت ۱ و ۲۸ دقیقه بامداد اشک از چشماشون در اومد و قلبشون فشرده شد مبارک .. برای همه کسایی که می دونن درد چیه و با درد زندگی کردن مبارک .. برای کسانی که چشم انتظار عزیزشونن مبارک .. برای کسایی که هیچ کسی یادشون نمی کنه و همه یادشون رفته .. مبارک .. همه کسانی که به خودشون میگن فقط امروز نیست و هر روزی شاد باشی نوروزه ولی حتی اون روز شاد هم تو طول سال براشون نمیاد مبارک ... برای کسانی که اونقدر خسته ان ... که نفس برای زندگیشون نمونده ..

دیگه نمی خوام از این نوروز شاد باشم . دیگه نمی خوام ماسک بزنم .. نوروز برای آدم بدشانسی مثل من هم مبارک ...

  • شنبه ۳ فروردين ۹۸
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan