بیایین و دوستم بشین

اون روزی که این وبلاگ رو ساختم داشتم با خودم فکر می کردم که چرا؟ واقعا چرا؟ چرا من در سال باید هفتصد هزار تومن برای یک وبلاگ هزینه کنم ؟ ولی خب وقتی فکر کردم دیدم نه هدف هایی دارم که می صرفه این هزینه رو داشته باشم . هدف اولم این بود که شروع کنم به تولید محتوا و از کتاب ها و وبسایت ها و داستان هایی که می خونم توضیح بدم و روزمرگی هام رو بنویسم . اگر ایده خوبی به ذهنم رسید اون رو بسط بدم و بنویسم و یا اگر دوست داشتم یه روزی تخلیه بشم و داستانی بنویسم بتونم اون رو روی وبلاگ خودم بنویسم . اینجا آدرس وبلاگ عمومی من شد . وبلاگی که قرار شد توش راحت باشم و توش راحت حرف بزنم و شاید دلیل اینکه وبلاگ صمیمی بلاگفا ام رو هم بستم همین بود.

اما به لحاظ شرایط زندگی اتفاقاتی افتاد که هدف اول درست میسر نشد .  تغییراتی توی زندگی من اتفاق افتاده که می تونین از طریق کانال تلگرامم یا گوگل پلاسم بخونین کامل ترش رو . این تغییرات باعث میشه که من وقت زیادی برای نوشتن نداشته باشم . اما این دلیل نمیشه که وبلاگم رو ببندم یا به نظرات سالی یک بار جواب بدم . همیشه میگم اگر وبلاگی رو باز کردی که بقیه دارن می خوننش پس مسولیت داری . یا از اول باز نمی کردی یا وقتی باز کردی حق بستن یا ندیدن کاربرانش رو به هیچ عنوان نداری.

این پست رو زدم بهتون بگم هدف دومم داشتن دوسته . بیایین با من دوست باشین . برام مهم نیست پسرین یا دختر . برام مهم نیست ۱۲ سالتونه یا ۷۵ سالتون . برام مهم نیست نوع تفکرتون چیه یا کدوم خواننده رو دوست دارین . اگر فکر می کنین آدم خوب و مهربونی هستین بیایین و با من دوست بشین . با هم دوست های خوبی بشیم . این روزها مشکلات زیاد شده و ما تلخی داریم سپری می کنیم . ولی اتفاقی که افتاده اینه که خودمونم داریم این اتفاقات رو تلخ تر می کنیم . ما می تونیم با نزدیک شدن به هم و با هم بودن و با هم خوب بودن کمی از این تلخی ها بکاهیم . برای هم مرهم بشیم نه درد! اگر دوست دارین خوشحال میشم بیایین با هم دوست های خوبی باشیم . بیایین با هم کیف کنیم و لذت ببریم . بیایین با من روزهام رو شریک بشین و بذارین من هم با روزهاتون شریک بشم . با هم حرف  بزنیم و درد دل کنیم و به هم کمک کنیم . با هم بودن مهم ترین نکته ایه که همه فراموشش کردیم . گروه بندیش کردیم . خصوصی اش کردیم . بیایین پستای خوبی که زدین رو به من معرفی کنین بذارین منم به بقیه معرفی کنم . بیایین و با من در تماس باشین . بیایین تا گوگل پلاس هم٫ کانال تلگرام هم٫ صفحه اینستاگرام هم٫ صفحه توییتر و فیس بوک و هرچی که توی نت هست هم رو دنبال کنیم و با هم باشیم . تبادل اطلاعات کنیم و حرفهای همدیگر رو بشنویم . دنیا خیلی کوتاه و تلخه و چه بهتر که توی این کوتاهی ما کیف مون رو از دوستی هامون کنیم. منتظرتونم.

مورد آخر که عرض می کنم اینه که من از این پست به بعد سعی می کنم اون وبلاگ نویسی ای که مد نظرم بود رو شروع کنم و یک وبلاگ خوب بنویسم . مطالبی رو تولید کنم که واقعا دوست داشته باشین و خوشتون بیاد . شاید تعدادش کم بشه ولی قطعا کیفیتش خیلی خیلی بالاتر میره و ممنونم که باز بی منت دنبالم می کنین .

راستی دارم یک فکری می کنم که یک برنامه صوتی گفتگو محور خوب درست کنم . خیلی داره ذهنم رو درگیر می کنه. شاید خبر خوبی راجع به این دادم :)

لینک های شبکه اجتماعیم توی ساید بار هست. بیایین و خودتون رو معرفی کنین و دنبالم کنین تا داشته باشمتون و دوست باشیم :)

** ببخشید غلط تایپی داشت . از پست بعد همه شو رعایت می کنم خیلی عجله داشتم و عجله ای نوشتم . پوزشم رو پذیرا باشید

  • شنبه ۲۴ شهریور ۹۷

گفت او گو (قسمت آخر)

به مناسبت ۱۶ شهریور روز وبلاگ نویسی برنامه ای گفتگو محور تهیه کردم با تعدادی از دوستان عزیزم که به قلمشون خیلی ارادت دارم و به قدرت دنبالشون می کنم و مطالبشون رو دوست دارم . این گفتگو در ۵ قسمت تقدیم شما عزیزان خواهد شد که داخلشون گپ و گفتی با هم داشتیم در مورد تخصصا وبلاگ و وبلاگستان فارسی که امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیره . این قسمت ها به هم متصلن و خواهشمندم که اگر دوست دارین گوش کنین لطف کنین کامل گوش کنین و همه قسمت ها رو بشنوین . گپ های خوبی زده شده . این برنامه به صورت زمان بندی شده به شما عزیزان تقدیم خواهد شد. خیلی ازتون ممنونم که با گوش دادنتون و همرسانی کردن برنامه و نظراتتون و نقد های قشنگتون خستگی ناشی از هماهنگی و تا چهار صبح بیدار موندن و چت کردن و صدا گذاریش و برش وچسباندن های ویس ها و میکس و تنظیم صداها و آپلودش که برای هر یک ساعت فایلی که میشنوین در حدود ۴ ونیم تا پنج ساعت بسته به بحث وقت و انرژی روش گذاشته شده رواز تنمون در میارین . ازتون خیلی ممنونم . ضمنا عرض کنم که بزودی جوایز چالش تقدیم خواهد شد .

در این قسمت با دوست عزیزم تهمینه عزیز گفتگو کردم . این گفتگو خیلی صمیمانه است و بیشتر به خود تهی پرداختم تا به حاشیه های وبلاگ نویسی و به تجاربش بیشتر دقت شد تا بقیه ماجراها . این قسمت موزیک های بیشتر و طولانی تری داره که خسته تون نکنه و در نهایت قسمت آخره و تموم شد . خیلی ممنون که همراه این قسمت ها بودین . واقعا این کار خیلی سخت بود و امیدوارم که دوست داشته باشین تا خستگی از تنم در بیاد . می تونین گوش بدین . ضمنا نتایج چالش روز وبلاگ نویسی نیز در ادامه مطلب آمده که به برندگانش تبریک عرض می کنیم.

صفحه مخصوص فایل های گفتگو

دریافت فایل گفتگو با حجم ۹۷ مگابایت

بشنوید :

برنامه اول . گفتگو با الهه

برنامه دوم . گفتگو با سارا

برنامه سوم . گفتگو با نلی

برنامه چهارم . گفتگو با مریم

برنامه پنجم . گفتگو با تهمینه

  • دوشنبه ۱۹ شهریور ۹۷

برنامه صوتی گفت او گو (قسمت چهارم)

به مناسبت ۱۶ شهریور روز وبلاگ نویسی برنامه ای گفتگو محور تهیه کردم با تعدادی از دوستان عزیزم که به قلمشون خیلی ارادت دارم و به قدرت دنبالشون می کنم و مطالبشون رو دوست دارم . این گفتگو در ۵ قسمت تقدیم شما عزیزان خواهد شد که داخلشون گپ و گفتی با هم داشتیم در مورد تخصصا وبلاگ و وبلاگستان فارسی که امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیره . این قسمت ها به هم متصلن و خواهشمندم که اگر دوست دارین گوش کنین لطف کنین کامل گوش کنین و همه قسمت ها رو بشنوین . گپ های خوبی زده شده . این برنامه به صورت زمان بندی شده به شما عزیزان تقدیم خواهد شد. خیلی ازتون ممنونم که با گوش دادنتون و همرسانی کردن برنامه و نظراتتون و نقد های قشنگتون خستگی ناشی از هماهنگی و تا چهار صبح بیدار موندن و چت کردن و صدا گذاریش و برش وچسباندن های ویس ها و میکس و تنظیم صداها و آپلودش که برای هر یک ساعت فایلی که میشنوین در حدود ۴ ونیم تا پنج ساعت بسته به بحث وقت و انرژی روش گذاشته شده رواز تنمون در میارین . ازتون خیلی ممنونم . ضمنا عرض کنم که بزودی جوایز چالش تقدیم خواهد شد .

در این قسمت با مریم عزیز گفتگو کردیم و فضای گفتگو خیلی حاشیه نداره مثل گفتگوی قبل و صرفا سعی کردم که یک گفتگوی بهتری نسبت به بقیه گفتگو ها از آب در بیاد.گرچه گفتگو تقریبا قبل از انتشار اولین گفتگو ضبط شده ولی اون موقع تصمیم گرفتم که از این برنامه به بعد حاشیه نریم . امروز استثناعا دو قسمت پخش می کنیم . تا چند ساعت دیگر قسمت آخر محموعه برنامه صوتی گفتگو هم منتشر میشه که امیدوارم این مجموعه رو دوست داشته باشید و خوشحال میشم نظراتتون رو بگین و بهم دلگرمی برای ادامه راه بدین!

اعلام نتایج و اهدا جوایز چالش هم بعد از انتشار آخرین قسمت (امروز) انجام میشه و مبارک عزیزانی است که نفر اول و دوم شدند .

صفحه دانلود مجموعه

دانلود با کیفیت متوسط ۷۰ مگابایت

دانلود با کیفیت ضعیف ۵۰ مگابایت

پخش :

قسمت اول . گفتگو با الهه

قسمت دوم . گفتگو با سارا

قسمت سوم . گفتگو با نلی

قسمت چهارم . گفتگو با مریم (همین پست)

قسمت پنجم . گفتگو با تهی

  • دوشنبه ۱۹ شهریور ۹۷

برنامه صوتی گفت او گو (قسمت سوم)

به مناسبت ۱۶ شهریور روز وبلاگ نویسی برنامه ای گفتگو محور تهیه کردم با تعدادی از دوستان عزیزم که به قلمشون خیلی ارادت دارم و به قدرت دنبالشون می کنم و مطالبشون رو دوست دارم . این گفتگو در ۵ قسمت تقدیم شما عزیزان خواهد شد که داخلشون گپ و گفتی با هم داشتیم در مورد تخصصا وبلاگ و وبلاگستان فارسی که امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیره . این قسمت ها به هم متصلن و خواهشمندم که اگر دوست دارین گوش کنین لطف کنین کامل گوش کنین و همه قسمت ها رو بشنوین . گپ های خوبی زده شده . این برنامه به صورت زمان بندی شده به شما عزیزان تقدیم خواهد شد. خیلی ازتون ممنونم که با گوش دادنتون و همرسانی کردن برنامه و نظراتتون و نقد های قشنگتون خستگی ناشی از هماهنگی و تا چهار صبح بیدار موندن و چت کردن و صدا گذاریش و برش وچسباندن های ویس ها و میکس و تنظیم صداها و آپلودش که برای هر یک ساعت فایلی که میشنوین در حدود ۴ ونیم تا پنج ساعت بسته به بحث وقت و انرژی روش گذاشته شده رواز تنمون در میارین . ازتونخیلی ممنونم . ضمنا عرض کنم که بزودی جوایز چالش تقدیم خواهد شد .

در این قسمت با نلی عزیز گفتگو کردیم و گفتگو تقریبا دوساعت و ۵۷ دقیقه شده و داخلش خیلی حرفها زدیم و خیلی مطالب مهمی رو عرض کردم . خوشحال میشم گوش بدین . اگر فکر می کنین سه ساعت زیاده می تونین فایل رو دانلود کنین و هر زمان وقت داشتین اون رو گوش بدین . ابتدا می خواستم دو قسمت کنم اما نخواستم ریسکش رو قبول کنم چون ممکن بود که قسمت اول شنیده بشه و قسمت دوم نه و برای همین همه اش رو توی یک فایل گذاشتم . اگر وقت ندارین می تونین خودتون دو قسمتش کنین برای خودتون و قسمتی شو تا فلان دقیقه یه روز و تا فلان دقیقه روز دیگه گوش کنین. چون حجم فایل زیاد شده با دو کیفیت قرار داده شده که اگر دوست دارین با کیفیت عالی گوش بدین و موزیک ها رو با جان و دل بشنوین می تونین با کیفیت ۱۲۸ دانلود کنید که در حدود ۱۷۰ مگابایته که خیلی کیفیت خوبیه و یک نسخه هم داریم که با کیفیت ۹۰ که در حدود ۷۵ مگابایت حجم داره و خب کیفیت قابل قبولی داره ولی نمی تونین موزیک ها رو با کیفیت بشنوین و.. هر کدوم رو دوست دارین دانلود کنین و لطفا همه قسمت ها رو گوش بدین. ممنونم ازتون . این گفتگو خیلی داغه و بدون شک پر اشکال و اشتباهه . ممنون میشم نقدش کنین تا با هم گفتگو کنیم :)

پخش کننده :

صفحه مخصوص دانلود پادکست ها اینجاست

دانلود این قسمت با کیفیت ۱۲۸ ( کیفیت متوسط ( تقریبا خوب) )

دانلود این قسمت با کیفیت ۹۰ ( کیفیت ضعیف ( قابل قبول ) )

به دیگر قسمت ها گوش کنید :

قسمت یک . گفتگو با الهه

قسمت دو . گفتگو با سارا

قسمت سه . گفتگو با نلی ( همین قسمت )

قسمت چهار . گفتگو با مریم

قسمت پنج . گفتگو با تهمینه

  • يكشنبه ۱۸ شهریور ۹۷

برنامه صوتی گفت او گو ( قسمت دوم )

به مناسبت ۱۶ شهریور روز وبلاگ نویسی برنامه ای گفتگو محور تهیه کردم با تعدادی از دوستان عزیزم که به قلمشون خیلی ارادت دارم و قویاْ دنبالشون می کنم و مطالبشون رو دوست دارم . این گفتگو قرار بود باهشت نفر از این عزیزان صورت بگیره که متاسفانه تنها ۵ نفرشون وقت کافی برای یک گفتگو داشتند که ازشون تشکر می کنم . این برنامه به صورت زمان بندی شده تقدیم حضورتان خواهد شد .

توجه داشته باشین که قسمت ها تقریبا تکمیل کننده هم هستند و اگر لطف کردین و قسمت اول رو گوش دادین لطف کنین تا قسمت پنج رو وقت بذارین و گوش بدین . ازتون بسیار سپاسگزارم و مرسی که با گوش دادنتون خستگی هماهنگی و چت و گفتگو و صدا گذاری و صحبت و میکس و تنظیم صدا و آپلود رو که برای هر فایل ۱ ساعته در حدود ۴ ساعت زمان لازمه رو در میارید و به من لطف دارین . و ایضا خستگی میهمانان برنامه که بعضا تا ساعت ۴ صبح مشغول ضبط گفتگو بودیم .

در این برنامه با سارا ی عزیز گفتگو کردم که یک وبلاگ نویس نوپا به حساب می آد و من یک سالی میشه که دنبالش می کنم و مطالبش رو می خونم . به عنوان یک وبلاگ نویسی که تازه شروع کرده می تونین گفتگوی ما رو بشنوین و بدونین سارا چطور فکر می کنه . از اینکه وقت می ذارین خیلی ازتون ممنونم .

صفحه پادکست برای دانلود فایل پادکست ها در این لینک می باشد . کلیه قسمت ها اینجا آپلود می شوند .

پخش کننده :

دریافت فایل صوتی این مصاحبه

قسمت اول . گپ با الهه

قسمت دوم . گپ با سارا ( این پست )

قسمت سوم . گفتگو با نلی

قسمت چهارم . گفتگو با مریم

قسمت پنجم . گفتگو با تهمینه

** دوستان عزیز اگر خواستین توی تلگرام مصاحبه ها رو بشنوین داخل کانال تلگرامم هست **

  • شنبه ۱۷ شهریور ۹۷

برنامه صوتی گفت او گو (قسمت اول)

به مناسبت ۱۶ شهریور برنام صوتی گفتگو محوری ترتیب داده ام با تعدادی از دوستانی که قلم هاشون رو دوست دارم و خیلی وقت هست که دنبالشون می کنم . قرار بود با هشت نفر از این عزیزان کفتگویی صورت بگیره که متاسفانه تنها ۵ نفر از این عزیزان وقت گفتگو رو داشتند . از این رو این برنامه ها به صورت زمان بندی شده در این پست تقدیم شما عزیزان می گردد!

در این برنامه به طور مفصل با الهه خانم گپ زدم . مشکلات این قسمت رو به عنوان قسمت اول ببخشید . امیدوارم که لذت ببرین . لطفا اگر گوش می کنید کل قسمت های مجموعه رو گوش کنید . در مورد وبلاگ و وبلاگ نویسی یک گفتگوی عادی کردیم . 

برنامه اول : گفتگوی شماره یک  ( دانلود فایل گفتگو )

پخش کننده :

برنامه شماره دو . گفتگو با سارا

برنامه شماره سه . گفتگو با نلی

برنامه شماره چهار گفتگو با مریم

برنامه شماره ۵ . گفتگو با تهمینه

  • جمعه ۱۶ شهریور ۹۷

نظر سنجی و جایزه! (انتخاب کنید)

خیلی ممنونم از عزیزانی که این روز رو گرامی داشتن و در چالش ۱۶ شهریور شرکت کردند . به تعداد هشت شرکت کننده در این چالش شرکت کرده اند که تنها ۵ نفر آنها در خواست شرکت در مسابقه را داشتند . هر کدام از آنها که فکر می کنید بهتر بودند را انتخاب کنید . شما می توانید از فرم زیربه آنها رای بدهید . هر رای اخذ شده یک امتیاز برای این شرکت کنندگان منظور خواهد شد . می توانید به آنها امتیازبیشتری بدهید . کافیست عدد شرکت کننده مورد نظر را به صورت انگلیسی به سامانه پیامکی 50002030443322 ارسال نمایید . سه امتیاز به ازای هر رای ثبت خواهد شد . توجه داشته باشید هیچ کارکتر اضافی ای وارد نکنید تا رای شما ثبت شود .

نکات:

۱.سامانه اس ام اسی کاملا امن بوده و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق دسترسی و نشر شماره همراهی که با آن شرکت کرده اید را ندارد

۲. از آنجا که این روزها سو استفاده از ارسال اس ام اس به یک شماره خاص زیاد شده خواهشمندم فقط به همین شماره رای خود را ارسال کنید . هاتف.کلیک متعهد است که شماره شما را در هیچ سرویس ارزش افزوده ای اضافه نمی کند و این شماره کاملا شخصی و خصوصی می باشد.

۳. در ازای ارسال اس ام اس به این شماره هیچ مبلغ اضافی از شما کسر نخواهد شد و تنها هزینه ارسال پیامک عادی را پرداخت خواهید کرد.

به این علت که این چالش دعوتی نبود و هر کسی دوست داشت می توانست شرکت کند از این چالش استقبال نشد ولی برای شرکت کنندگان عزیز (به شخصی که بیشترین رای را آورده باشد) یک عدد دامنه .آی آر رایگان یکساله هدیه خواهد شد .

پست چالش

پست اعلام برندگان و جوایز

  • پنجشنبه ۱۵ شهریور ۹۷

چالش: ۱۶شهریور - روز وبلاگ نویسی فارسی

سال ۸۹ یا ۹۰ که می نوشتم خیلی این روز رو پاس می داشتم و برام خیلی مهم بود . ولی بعد از یه مدتی فقط به عنوان این که یک روز خاصه بهش نگاه می کردم . توی وبلاگ هام در موردش چیزی نمی نوشتم . اما امثال فرق داره . امسال می خوام یک پویش یک هفته ای راه بندازم و به برترین شرکت کننده یک هدیه بدم . قضیه از این قراره که شما یک پست در رابطه با ۱۶ شهریور روز وبلاگستان فارسی بزنید. چون این چالش جایزه داره باید لطف کنید و آدرس این پست رو هم توی نوشته هاتون بنویسید. اگر جایزه نداشت دوست داشتم فقط امروز رو بنویسین ولی جایزه داره. محتوای پست هم از این قراره که فقط باید مثل صندلی داغ به سوالای زیر جواب بدین . برترین ها با رای گیری مشخص میشن و به دو نفر از برترین ها یک عدد دامین .ir تعلق می گیره که به وبلاگشون وصل کنند و کیف کنند!

۱. وبلاگ نویسی رو چطوری و از چه زمانی شروع کردین. از حال اولین پستتون بگین و اگر میدونین روزش رو هم بنویسین. حال و هوای اون روزها رو بگین

۲. وبلاگ نویسی آیا چهارچوب خاصی داره؟ آیا باید به یک قواعدی پایبند بود یا خیر؟ نظرتون رو بگین

۳. مخاطب هدف شما معمولا کیه ؟ برای کی می نویسین؟ (مخاطب خاص منظورم نیست. خوانندگان وبلاگ منظورمه.برای کدام دسته از خوانندگان می نویسین)

۴. وضعیت فعلی وبلاگستان رو چطور می بینین؟

۵. فکر می کنین برای جلوگیری از کپی کردن چکار میشه کرد؟ آیا مشکلی با کپی شدن دارین؟

۶. آیا شبکه های اجتماعی دشمن وبلاگ نویسی ان؟ به نظر شما چه تاثیری روی وبلاگ داشته؟

۷. وبلاگ نویسی چه اثری روی زندگی شخصی تون گذاشته؟ بیشتر در موردش بنویسین؟

۸. قدرتمند ترین زمانتون توی وبلاگ نویسی به نظرتون کی بوده و به نظر شما چه چیزی قدرت حساب میاد؟ بر اساس چه مبنایی این فکر رو می کنین؟

۹. چقدر نظرات وبلاگ و آمارتون براتون مهمه (چه محتوایی چه تعدادی)‌؟ کامل توضیح بدین

۱۰. وبلاگ چه چیزی رو به شما داد و چه چیزی ازتون گرفت؟

۱۱. مشکلاتی که سر راه وبلاگ نویسی هست چیه؟

۱۲. حذابیت وبلاگ ها و وبلاگ نویسی توی چیه؟

۱۳. چی نگه تون داشته که نوشتن وبلاگتون رو ادامه میدین؟

۱۴. دوست خوبی از وبلاگ پیدا کردین؟ چقدر باهاش صمیمی شدین؟

۱۵. آرزو و ایده آل شما در وبلاگ و وبلاگ نویسی (چه خودتون چه دنیای وبلاگ نویسی) چیه؟ بنویسین

اگر توی این چالش شرکت کردین اسمتون رو اینجا بگین تا توی صفحه ی روز وبلاگستان فارسی مطرح بشه . امیدوارم که شما برنده بشین.

بعد از پایان متن هاتون تا روز ۱۴ شهریور نظرسنجی قرار داده میشه و آدما می تونن بهتون رای بدن . و اونجاست که وبلاگ برتر انتخاب میشه و به نفر اول و دوم یک عدد دامنه دات آی آر یکساله تقدیم میشه . ممنون میشم شرکت می کنین.

این چالش دعوتی نیست . نیازی به دعوت کردن کسی نیست . هر کسی دوست داشت باید شرکت کنه . نباید دعوت شه.

اسامی در ادامه مطلب

نکته : نظر سنجی نفر برتر به دو صورت وب و اس ام اس از مخاطبین دریافت می شود . آخرین مهلت نوشتن مطلب و ارسالش و دریافت کد تا ۱۶ شهریور ساعت ۲۱:۰۰ می باشد .نظرسنجی بدین صورت برگزار می شود که انتخاب پست شما در وبلاگ یک امتیاز و انتخاب شما توسط اس ام اس دو امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت. پس از ارسال نوشته کد شرکت در قرعه کشی به شما تحویل می شود که کسانی که مطلب تان را دوست داشتند تنها کافیست عدد شما را به سامانه اختصاسی پیامکی که بزودی اعلام می شود ارسال کنید.

توجه مهم :

سامانه کاملا مورد اطمینان بوده و تحت هیچ شرایطی بدون اجازه شما از شماره شما سواستفاده نمی کند.

تحت هیچ شرایطی شماره افراد رای دهنده در دست هیچ یک از افراد (حتی خودبنده ) نخواهد بود و تنها تعداد رای به گزینه ها در دسترس عموم خواهد بود

ارسال اس ام اس به سامانه هیچ مبلغ اضافی ای از شما کسر نمی کند و تنها هزینه یک پیامک عادی (۲۸ تومان) از شما کسر می شود .

این سامانه کاملا امن و قابل اعتماد است و می توانید بوسیله اس ام اس به پستی که از همه بیشتر دوست داشتید رای بدهید

  • شنبه ۱۰ شهریور ۹۷

خبر خوش : ب احترام ۵۳ نفر

چند وقت پیش یه پستی زدم مبنی بر اینکه قصد دارم مجموعه ای رو تولید و منتشر کنم که می پردازه ب وبلاگ نویسی و اینکه کلا چطوری بتونیم خودمون قالب وبلاگ خودمون رو اصلاح کنیم .  قرار شد ۷۰ لایک بهش بخوره تا من آموزش رو شروع کنم که نخورد . اما ۵۳ نفر این پست رو لایک کردن و این لایک ها ارزش داره . خواستم بهتون خبر بدم که من از فردا تولید این آموزش رو شروع می کنم و بزودی کارهاش رو می کنم و منتشرش می کنم . امیدوارم که دوست داشته باشید و به درد تون بخوره . حتی کسانی که برام نوشتن که آموزش های من به دردشون نمی خوره و نیازی ب آشغال های من ندارن . امیدوارم که دوست داشته باشین .

فقط قول بدین ازم حمایت کنین و همرسانی کنین و اگر به دردتون خورد دونیت و حمایت رو فراموش نکنین تا بهم انرژی و دلگرمی بده که به راهم ادامه بدم و مطالب خوبی رو بنویسم تا به درد همتون بخوره . حمایتم کنید و بهم انرژی بدین .

خواستم بهتون خبر بدم . پست قبلیم رو یادتون نره بخونین اگر نخوندینش چون توی یک روز دو تا پست دادم :)

  • سه شنبه ۶ شهریور ۹۷

توی کتاب بزرگ شدم !

خونه مادربزرگ کرج بود . گوهردشت .نمی دونم چند نفرتون توی کرچ زندگی می کنین یا گوهردشت یا اصلا کرج رو میشناسین . ولی خب  خانه مادربزرگ آنجا بود. گوهردشت یک خیابان خیلی اصلی داره که ههمیشه به اسم خیابان اصلی هم می شناسندش  . ولی اسم دقیقش خیابان آزادی است.. ولی خب توی گوهردشت بگی خیابان اصلی همه می فهمن دقیقا کجای گوهردشت رو میگی .

دایی مادر توی همون خیابون کتابفروشی داشت به نام کتاب فروشی سروش .  می دونین پدر من خیلی اهل مطالعه و اهل کتاب بود و شاید این خیلی به نفعش بود که توی فامیلشون یه کتاب فروش هم باشه . کتابفروشی سروش یک کتاب فروشی ساده نبود . در این حد بود ک کتاب اورجینال ایرج میرزا چاپ قبل از انقلاب بدون سانسور به دستمون رسید. کتاب هایی که چاپ شدند و بعدا ممنوع شدند . خب این قسمت پدر که همیشه مشتری ثابت بود. یادمه یک پکیج کامل ویل دورانت سفارش داد که کارتن کارتن بار ماشین زدیم . اهل کتاب می دونن تاریخ تمدن ویل دورانت چه قدر زیاده و چندین کتاب قطوریه ک میشه به عنوان منبع و مرجع ازش استفاده کرد . در کنار اینکه پدر من یک کتابخانه بررگی داشت و ما همیشه در کنار این کتابخانه بودیم خود ما هم آرزو داشتیم کتابخانه شخصی خودمون رو داشته باشیم و کتاب هایی رو داخلش بذاریم که دوست داریم . برای همین این درون وجود ما شکل گرفت. از اینکه همیشه پدر مارا تشویق می کرد به کتاب خواندن و سخنرانی آدم های بزرگ رو گوش دادن ما همیشه به دنبال اینطور چیزها بودیم . اما اتفاق خوبی ک می افتاد این بود که پدر و مادر ما در تابستان ما را به کرج می بردند و می گذاشتند خانه مادربزرگ . همین خود یک فرصت استثنایی بود تا وارد یک مغازه ای بشم که دو عشق من را تشکیل می دهند . اولی کتاب و دومی لوازم التحریر . قسمتی از مقازه فروشگاه لوازم التحریر بود . نمی دونم کسانی که خونشون گوهرددشت بوده شاید یادشون بیاد . شاید هم نیاد.

کار من این بود که صبح ها می رفتم و کتابهایی که درون قفسه های آن بود با رعایت نهایت دقت باز می کردم وی می خواندم تا کتاب خراب و غیرقابل فروش نشود . بیشتر کتاب های زندگی ام را شاید در همان کتابفروشی سروش خواندم . همین مساله علاقه من رو روز به روز به کتاب بیشنر کرد . تمام دوره های به من بگو چرا و کتاب های چرا و چگونه رو در همان کتابفروشی سروش خوانده و به اتمام رسانده بودم . داستان های انبیا و کتابهای زیاد دیگری. چطوری کفر مامان و بابا رو دربیاریم یک کتاب مصوری بود که حدودا ۹۹ راه توش بود که کفر پدر و مادرهاتون رو می تونین با این روش ها دربیارین. با وجود اینکه پدر برای ما کتاب زیاد می خرید ولی ما ترجیح می دادیم آن کتاب ها را در اتاقمان انبار کنیم و در تابستون کتابهایی که در آن مغازه بود رو می خواندیم و بعد که مدرسه مان شروع می شد آن کتاب های انبار را در طول مدرسه می خواندیم . برای همین بیشتر کتاب هایی که مناسب سن من بودند رو در همان کتابفروشی سروش خوانده بودم و فکر می کنم دیگر کتابی نمانده بود که نخوانده باشم . ولی با این وجود باز حسرت می خورم . با اینکه در کودکی با کتاب بزرگ شدم و این اعتیاد به کتابه که هرگز من رو ول نمی کنه و همیشه به دنبال پولم تا بتونم کتاب بخرم ولی باز حسرت همان کتاب فروشی سروش رو می خورم.

وقتی که سنمان به اندازه خودش رسید و وقتش بود که دایما در آن مغازه و مشغول مطالعه باشیم اتفاقاتی باعث شد که دیگر این اتفاق نیفته و در نهایت کتابفروشی سروش فروخته شد . مردم آن شهر اهل کتاب نبودند و مغازه نمی چرخید . مغازه فروخته شد و کلی کتاب هم باهاش رفت ... برای همیشه. امروز حسابی یاد اون روزها افتادم و اینکه چطور ب تازگی از کتاب فاصله گرفتم . شاید فشار روزمرگی باعثش شده . برای همان روز ها کلاهم رو از سرم برمیدارم و ادای احترام می کنم ...

و شاید خیلی از کتاب فروش هایی که فامیلی مثل من داشتند و نتوانستند هزینه هایش را بر بیایند و مغازه را تغییر کاربری دادند و یا فروختند و ما عاشقان کتابی که می توانستیم برویم و ساعت ها کیف و حالمان را ببریم باید بمانیم و حوضمان .....

  • سه شنبه ۶ شهریور ۹۷
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan