کلبه عمو تام

کلبه عمو تام کتابی بود که خیلی وقت پیش در کتاب ادبیات فارسی دبیرستان نامش را شنیده بودم . تا اینکه تصادفا در سایت کتابراه به صورت رایگان قرار داده شده بود و من موفق به مطالعه اش شدم . کتاب بسیار خوب و ایضا ناراحت کننده ای بود . متاسفانه نسخه ای که کتابراه قرار داده را نمی توانم به صورت لینک قرار بدم چون این نسخه شدیدا مشکلات داره و به هم ریخته است . اما با یک سرچ توی اپ های دیگه مثل طاقچه و فیدیبو می تونین این کتاب رو نهایتا بخرین و بخونین و لذت ببرین.

داستان به دوران برده داری در  آمریکا اشاره می کنه و به قلم نویسنده طوری نوشته شده که در اصل این عمل رو بسیار بد دونسته . برده در اصل افتادی بودند که بسیار فقیر و عموما سیاه پوست و بعضا سفید پوست یا زرد پوست که از حق و حقوقی برخوردار نبودند و همیشه به آنها به چشم یک انسان نگاه نمی شد. آنها همیشه عضو دارایی افراد سرمایه دار بودند. حقوق دریافت نمی کردند یا حقوق بسیار کمی دریافت می کردند و چندین برابر غذایی که دریافت می کردند باید کار می کردند و همیشه در محل های خارج از خانه زندگی می کردند. دقیقا به مانند حیوانات . اینکه از کتاب آسمانی مسیحیت یک چیزی بد برداشت شده و بر طبق اون یک حرکت اشتباه و غیر انسانی توسط مردم انجام میشه در این داستان مشهوده و کلیت داستان در این زمینه صحبت می کنه . اینکه برده داری چه قدر بد بوده و چطور انسان مدتی توانسته همچین حرکتی رو انجام بده . داستان از فروش برده ای به نام تام شروع میشه و جلو میره ولی از آنجایی که این کتاب در راستای نکوهش برده داری نوشته شده مسلما نمیشه ازش انتظار یک پایان خوش را داشت . عموما پایان ناخوش برده آزاد شده ای از دست ارباب شاید خیلی بهتر به سیاه بودن این عمل اشاره کنه و اون رو بد جلوه بده . این کتاب رو در حالی که دیگر فکر نمی کنم برده داری جایی مرسوم باشه بهتون پیشنهاد می کنم . اینکه بدونیم انسان در یک دوره ای از تاریخ در یک منطقه ای از کره زمین چه کارهایی می کرده خیلی هم فکر نمی کنم بد باشه و خواندن کتاب این تصویر رو به ما میده.

قسمتی از کتاب رو برای شما عزیزان قاب گرفتم که با مراجعه به ادامه مطلب می تونید اون قسمت رو بخونید .

  • سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶

پروفسورا

امروز با معرفی یک سایتی اومدم خدمتتون که برای یک قشر خاص با استفاده خاصیه. می خواهم پروفسورا رو بهتون معرفی کنم. پروفسورا یک سرویس ساخت و مدیریت وبلاگ فارسی رایگان به اساتید دانشگاه، معلم ها ؛ دبیران و کلا کسانی که کار آموزشی می کنند هست. پروفسورا به طور کامل رایگانه و برای ثبت نام حتما نباید در آموزشگاهی معلم باشید. ساخت وبلاگ برای عموم آزاده . امکانات هم بسیار عالیست که شما می تونین با مشاهده این وبلاگ نمونه اون رو ببینید و ببینید وبلاگی که در اختیارتون قرار داده میشه چه ظاهری داره. شما  با ساختن یک وبلاگ می تونید اخبار به دانش آموزانتون بدین. نمونه سوالات رو در اختیار قرار بدید.نتیجه آزمون هاشون رو براشون قرار بدین و جزوات رو آپلود کنید. و در انتها یک رزومه از خودتون به نمایش در بیارین. تمامی این امکانات رایگان بوده و شما حتی امکان اتصال دامنه را نیز خواهید داشت . تنها کافیست که عضو بشین. یا استادهاتون رو دعوت کنید که اگر دوست داشتن استفاده کنند

ورود به سایت پروفسورا

  • سه شنبه ۷ آذر ۹۶
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan