ریسک

گاهی وقت ها برای کار های بسیار بزرگ باید ریسک های بزرگی هم کرد . یعنی در اصل باید دیوانه بود . یک دیوانه کامل . به طوری که هر زمان آدم های اطراف تو وقتی کاری که قرار هست انجام بدهی را بشنوند تنها یک جمله به دهانشان روانه شود و آن این باشد که " این دیوانگیه "
همیشه برای به دست آوردن بیشتر باید انتظار همین را هم داشت که ممکن است بیشتر هم از دست بدهیم اما به نظر بنده زندگی بدون ریسک یعنی یک خط صاف . خط صافی که حتی خود تو هم درون آن زندانی هستی . ولی یک زندگی با ریسک ممکن هست که هزاران پله و موفقیت برای تو بسازد . بلاخره از یک جایی باید شروع کرد .

اگر کمی تحقیق روی گوگل انجام داده باشید متوجه خواهید شد اکثر انسان های بزرگ که روی کره زمین با ما زندگی می کنند هم همین ریسک رو داشتند . از مدیر عامل شرکت های بزرگ تا اشخاص بسیار پولدار و موفق . و این حال خوب باید ساخته بشود . و آن نیز به نظر بنده تنها و تنها با ایمان داشتن به کار است . یکی از دوستانم به من پیشنهاد ایجاد یک سایت را اعلام کرد و من به ایشان گفتم ایده بسیار جالبی داری اما میشه هاست و سرور رو هم خودت تهیه کنی؟
ایشان در پاسخ گفتند که نه راستش . گفتم تو شاید امکانات رو داشته باشی که این کار رو انجام بدی . و من پاسخ دادم تو که حتی حاضر نیستی 50 درصد هزینه سرور رو ریسک کنی چطور به تو و پروژه ات اعتماد کنم و این همه هزینه کنم برای پروژه ای که خودت هم به آن ایمان نداری . همیشه ریسک کردن راحت نیست اما اگر با ایمان باشد ... همیشه نتایج اکثر ریسک ها موفقیت آمیز بودند .. توجه داشته باشید ریسک با قمار فرق دارد ..
  • دوشنبه ۲۸ تیر ۹۵

هوای غربت

گاهی وقت ها آدم خود به شخصه نمی داند که تصمیم درستی گرفته است یا نه . اینکه ارزش اش را داشته و چیزهایی که به دست آورده می ارزد به چیزهایی که از دست داده یا خیر. و همین مساله را از این روز ها به آن فکر می کنم . جدای از دلتنگی وطن نشسته ام با یک قهوه با شیر و شکر فراوان ..

فکر می کنم و ترازوی مغز خویش را بالا و پایین میکنم . چه از دست داده و چه گرفته و اینها صرف داشته .. در این وانفسا افکار گریزان می شوند .. روزهایی که گذشتند و می گذرند و پوچی جهان به سمت نقطه ای تاریک .

صدای همایون جان شجریان غروب غربت را غریب تر می کند .. و غروب دلگیر نارنجی رنگی که لبخند حتی سرد به لب ندارد و آرام آرام می گذرد از چشمانی که ابرهایش قصد هایی دارند برای تر کردن زمین برای رویش شاخه گلی.

و خش خش صدای صوت .. روزهای عربت سخت است و سخت .. سخت تر از هر چیزی که می توان فکرش را کرد .. احساست را زمین میزند همین غربت لعنتی ...

همین غربت لعنتی

  • يكشنبه ۲۰ تیر ۹۵
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan