تکبر ۲۵۰۰ ساله

نمیدانم امثال ما ایرانی جماعت ها تا چه زمانی قصد داریم این غرور مزخرف 2500 ساله رو از سرمان بیرون کنیم. بفهمیم که امروز را باید بچسبیم و امروز باید درست باشیم . بودیم و بودیم که برایمان نان و آب نمی شود . مهم این است که چه هستیم ؟

کشوری که ادعای تمدن 2500 ساله دارد و هنوز نمی تواند پشت خط عابر پیاده بایستد تا عابر رد شود و هنوز یک هزارم فرهنگ اروپایی غارنشین بی تمدن تازه به دوران رسیده را هم ندارد. ولی ادعایش را چرا. اروپایی هر روز نمی نشیند بگوید ما 2000 سال پیش تمدن مسیح داشتیم و کلیسا داشتیم و فلان داشتیم . امروز از پیشرفت و فرهنگشان صحبت می کنند . امروز نشان می دهند که چه هستند و ما هنوز با فریاد کشی و عربده زدن می خواهیم این را ثابت کنیم . اصالت را رفتار ثابت می کند نه صدای بلند.

یک کوروش کبیر درون دهانمان افتاده و یک روز هم در تخیلاتمون قرار دادیم و ول نمی کنیم ماجرا را. 2500 سال پیش کوروش این بوده و آن بوده و کتبیه داره ولی به امروز شما که نمی توانید چند ثانیه ترمزی بزنید و پشت خط عابر پیاده بایستید چه دخل و ارتباطی دارد؟

اصلا قصدم توهین به کوروش و اصالت ایرانی نیست ولی فکر نمیکنیم یک کم رفتارمان چیز دیگری را نشان میدهد؟

2500 سال پیش کوروش زندگی می کرده و ماشاالله همه تاریخدان و مفسر هستند و از شکوه آن زمان حسابی برایمان تعریف می کنند که کوروش آب لوله کشی داشته و می توانسته کامپیوتر اختراع کند و شاهنشاهی ایرانی این میزان قدمت دارد و فقط آرمان گرایی تخیلی ! ولی یک بار نمی گوید امروز چه داریم و چه کار می کنیم. چه قدمی باید برداریم و چه کنیم . همه حسابی از شکوه آن دوران می گویند و هر کسی بگوید امروز که هستید توهین می کند!

همه هم یک رگ راسیسم دارند. یعنی از نظرشون عرب ها سوسمارخور هستند و اروپایی ها غارنشین و ژاپنی ها قاتل و سامورایی بی تمدن. اصلا 2500 سال پیش آن منطقه وجود خارجی نداشته! مهم این است که عرب سوسمار خور در دوبی ای که 50 سال از تاریخ کشور شدن اش نمی گذرد امروز از بالاترین تکنولوژی استفاده می کند و مردمش بهترین ماشین ها را سوار می شود و زیبا ترین زندگی را دارد. ژاپن بی تمدن امروز در حال تست کردن خودروهای پرنده است و از فضا صحبت می کند . اروپایی غار نشین و آمریکایی وحشی امروز همین وبلاگ و کامپیوتر را برای ما به ارمغان آوردند و ما جز خرافات و این غرور احمقانه چه خدمتی به بشریت کرده ایم؟

راننده تاکسی در حال توصیف تمدن کوروش بزرگ و آداب و ادب ایرانیست که ناگهان شیشه را پایین می کشد و فریاد می زند مرتیکه بیناموس!

درحالی که شیشه را بالا میدهد یک فحش کشدار میدهد و به ادامه بحث می پردازد و می گوید این بیناموس ها آبروی ایران را برده اند و ادب از ایران برده اند و این ها عرب های بیشرف هستند و ما فلان بودیم . نخواستم بگویم که برادر من وقتی از ادب و آداب با غرور و افتخار حرف میزنی که من هم این غرور را دارم و با تو موافقم پس این دم خروس فحش های کش دارت چیست؟

طوری دیده میشه که امروز اروپاییان کوروش داشتند و ما بادیه نشین بودیم! وقتش است که این غروری که کوروش توی سر ما فرو کرده (خودمان) بیرون کنیم و شروع کنیم تمدن دیگری بسازیم . مردم دیگری بسازیم و به سمت مثبت تغییر کنیم. روز به روز در حال پسرفت هستیم و مردم ایران ده سال پیش خیلی بهتر از مردم الان هستند و قطعا ده سال دیگر بدتر خواهند بود. کمی سعی کنیم این نمودار پیشرفت رو به بالا هدایت کنیم.

همه می اندازند گردن دیگران و می گویند با یک گل بهار نمیشه. ولی تو آریایی متمدن باش. تو سعی کن تغییر بدی و به انسانیت آدم ها رو دعوت کنی . همین غرور کاذب باعث بدبختی حامعه ما شده است! همین غرور کاذب!ش

  • پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۲
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan