پارتی؟ نو پارتی!

شاید خیلی براتون جالب باشه ولی پدر بنده خیلی دوستان و آشنایانی داره که می تونست خدمت من رو جای خیلی عالی با امکانات خیلی عالی بندازه و اینکه بعد از ظهر ها بتونم خانه باشم . ولی این کار رو نکرد

پارتی های ایشان توانایی بسیاری دارند ولی متاسفانه برای من هیچ کاری نکردند.فقط گفت که بقیه که پارتی ندارند چطور می روند و خدمت می کنند؟

گفتند تو اگر خدمتت بیفته تهران ممکنه جای یک نفر رو بگیری و این خارج از عدالت است . برو و ببین آینده برایت چه نوشته . خلاصه یکی از افتخاراتم شاید این می تونه باشه که من پارتی داشتم که می شد سربازی حتی نکنم ولی مثل همه آدم ها رفتم و این خود تعریف شرف و وجدان من را می رساند که مرد و مردانه رفتم و خدمت کردم .شاید در آینده این جملات را در برابر این زجرها با خودم تکرار کنم .نمی دانم شاید این حرف ها بتواند کمی من را در آینده از زجرهایی که کشیدم آرام کند . هیچ تصوری از خدمت سربازی ندارم جز یک ترس مسخره که احمق هایی که در اطرافم زندگی می کنند . هیچ تصوری وجود نداره

ایشان فرمودند که اگر خدمت تو تهران بیفته ممکنه به جای تو کسی بیفته شهرستان که حقش است . این خارج عدالت است. بسپر به دست خدا و حتما خدا کمک ات خواهد کرد . درست نیست که تو از پارتی استفاده کنی. این یعنی حق تمام سربازانی که پارتی ندارند را ضایع کرده ای. آنها هم جوان هستند و آنها هم دوست دارند در شهر خودشون بیفتند و چون پارتی ندارند و تو داری آنها نمی افتند و تو می افتی . تو مگر چه فرقی با آنها داری؟ تو برو و ببین زندگی تو را به کدام سمت می کشاند . خلاصه هیچ کاری برایم نکرد. شاید در آینده که نشستم با خودم فکر کردم که چه قدر زجر کشیدم بعد بگم که وای چه قدر من شریف و نجیب و انسان بودم که مرد و مردانه رفتم و خدمت سربازی را به اتمام رساندم بدون هیچ پارتی و تمامی کسانی که شریف و نجیب نیستند از پارتی استفاده کردند و حق من را خوردند و به ریش من هم خندیدند. ولی به جایش من شرافت دارم و درد هم نوعم را فهمیده ام. شاید الان که من به این فکر می کنم خیلی ها پارتی زده اند و حسابی رفته اند و خدمتشان را هم در بهترین امکانات می کنند ولی من باید بشینم با خودم کلنجار بروم . که با پارتی تهران بیفتی که افتخار نیست . شریف تویی که با وجود داشتن پارتی از آن استفاده نکردی و مرد و مردانه رفتی و خدمت سربازی را به پایان بردی.

 ولی خب این را هم می دانم که من که خودم را سپرده ام به سرنوشت ممکن است کسی با پارتی تهران بیفتد و حق من را پایمال کند و من که قرار بود تهران بیفتم جای من رو بگیره و من به جاش برم و بیفتم سرپل ذهاب یا نقطه صفر مرزی یا سیستان و بلوچستان و بعد به کسی که با پارتی تهران افتاده تعریف کنم او یک جفت به .....مم بگه و باز با پارتی شرایط خودش رو جلو ببره. توی کشوری که همه بی قانونی می کنن قانون مدار بودن به نوعی نشانه خریته و ادم ضرر میکنه. برای کسی مگر مهمه که همه افرادی که پارتی داشتن جاهایی که دوست داشتن افتادند و من با وجود پارتی ..

خیلی عجیبه . کسانی که بعد ها می آیند و پز این را می دهند که چطور در پاچه خدمت فرو کردند و در سربازی عشق و حال کردند من باید بیایم و از سختی هایی که کشیده ام با وجود داشتن امکانات ازشون استفاده نکردم . بگویم خاک بر سرتان که از پارتی استفاده کردید و شما شرافت من را ندارید . من مرد مردانه خدمت کردم و شما انقدر مرد نبوده اید و جربزه نداشتید که بدون پارتی هر جایی بیفتید. خیلی ها هم دیده ام که از پارتی استفاده کردند و خیلی بیشرف هم هستند که خود را جای آدم هایی مثل من میزنند که آقا ما پارتی داشتیم ولی پارتی ما خدا بود که شهر خودمان افتادیم!

برای من این حرفها نان وآب و خدمت درست سربازی نمی شود! اینکه من بگم شرافت مندانه با وجود داشتن پارتی معلوم نشد دوسال چه پدری از من در آمد برایم نان و آب نمی شود . نمی دانم در آینده به خودم افتخار می کنم . آیا اگر دیدم کسی با پارتی خدمت راحتی داشته به خودم افتخار خواهم کرد که مثل او نبودم و مرد و مردانه با سختی های بسیار زیادی خدمت سربازی را تمام کردم و مرد مردانه از پارتی استفاده نکردم؟

نمی دانم. شاید هم افتخار کنم . ولی فعلا و الان سربازی است که جلوی من ایستاده و من باید وارد دنیایی بشوم که هیچ اطلاعاتی ازش ندارم ..

ولی این را هم می دانم که خیلی ها با پارتی می روند و به ریش من هم می خندن و من دارم با وجدان جلو می روم . در نهایت هم او سوءاستفاده هایش را می کند و هیچ کسی هم از من تغدیر نمی کند که مردانه خدمت کردم و خودم را به سرنوشت سپردم!

  • چهارشنبه ۱۰ آبان ۹۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan