وقتش شد ..

علی ، پسری حدودا ۲۸ ساله ، لیسانس مدیریت ، کارمند ، وضعیت مالی متوسط نزدیک به خوب

فریبا ، دختری حدودا ۲۷ ساله ، فوق دیپلم حسابداری ، بیکار ، وضعیت مالی متوسط نزدیک به بد

و اما علی بسیار فریبا را دوست داشت . آنقدر دوستش داشت که نمی‌دونست از این عشق سر به کجا بگذارد . علی هر روز صبح از خواب بیدار می‌شد و پیامی به فریبا می‌داد و احوالش را می‌پرسید. اما فریبا خواب بود . برای فریبا ویس‌های زیادی می‌فرستاد و حسابی قربون صدقه‌اش می‌رفت. و سپس کار خودش رو شروع می‌کرد . فریبا لنگ ظهر از خواب بیدار می‌شد و جواب علی را نمی‌داد. علی ساعت چهار بعد از ظهر از سرکار بیرون می‌اومد و به فریبا زنگ می‌زد. می‌پرسید که نبودی و پیام دادم جواب ندادی . فریبا جواب می‌داد که حال و حوصله نداشته و اصلا وارد تلگرام نشده . علی باز قربون صدقه فریبا می‌رفت . فریبا علی را دوست داشت ولی می‌گفت که پررو می‌شه. باید همیشه تو کف بمونه .

هر سری علی و فریبا بیرون می‌رفتن ، زهرمار علی می‌کرد .داد و بیداد و دعوا. درنهایت علی کوتاه می‌اومد و با اینکه کاری نکرده بود معذرت می‌خواست . فریبا تا تقی به توقی می‌خورد پیشنهاد جدا شدن رو می‌داد و می‌دونست علی انقدر دوستش داره که هرگز قبول نمی‌کنه . فریبا همیشه توی جمع علی رو خورد می‌کرد . مسخره اش می‌کرد و با دوستاش می‌خندید . همیشه تهدید می‌کرد که پسرهای زیادی کشته مرده منن. تو افکارش این بود که اینطوری اگر به علی بی‌مهری کنه ، علی هار نمیشه و همیشه میمونه. اما علی تحمل می‌کرد و همیشه فریبا را دوست داشت. فریبا چند بار علی را جلوی دوستانش کتک زده بود و علی فقط سرش رو پایین انداخته بود . معمولا فریبا پیام‌های علی را جواب نمی‌داد. علی بهش زنگ می‌زد رد تماس می‌داد . وقت‌هایی که علی حسابی کار واجب داشت و یا نگران بود ، فریبا یا گوشیش رو خاموش می‌کرد و یا علی رو بلاک می‌کرد که بتونه به بقیه کارهاش توی فضای مجازی برسه . همیشه علی رو تحقیر می‌کرد . اما علی هیچگاه از گل نازکتر به فریبا نگفت . علی بارها توی اینستاگرام ، استوری زده بود و حسابی عاشقانه به فریبا ابراز علاقه کرده بود. اما فریبا اصلا کوچکترین واکنشی نشان می‌داد. اما برای استوری عطسه کردن رفیق و رفقایش حسابی سنگ تموم می‌گذاشت و استوری می‌ذاشت براشون. مخصوصا دوستای عادی پسری که داشت . یا فالورزهای خیلی صمیمی . علی هروقت لباس برای فریبا می‌خرید نه تنها تشکری نمی‌شنید بلکه توهین هم می‌شنید که لباسی که خریده زشت است و همانجا به دوستانش و یا اعضای خانواده اش می‌بخشید و با این حرف که این سطح سلیقه ننته برای من نگیر ، علی را تحقیر می‌کرد . هر وقت علی دیر جواب می‌داد علی را به فحش می‌کشید که کدوم گوری بودی و باز چه غلطی می‌کردی . هر دستوری می‌داد علی بی چون و چرا انجام میداد. برایش گوشی خوب اندرویدی خرید . لپ تاپش را به فریبا داد . برای فریبا گواهینامه گرفت . پول دوره‌های هنری فریبا را میداد و از فریبا سردی و تحقیر می‌دید. فریبا هر از چندگاهی به او میگفت که دوستش دارد ولی بیشتر مواقع اذیت می‌کرد .

دوستان فریبا بارها به او گوشزد کردند که فریبا علی عاشقته باشه ! ولی داری زیاده روی می‌کنی! یه روز خسته میشه و میره ها!! و فریبا میگفت علی برای من میمیره و میدونه منم براش میمیرم . منتها باید سفت و سخت باشی تا هیچ وقت براش تکراری نشی و همیشه دنبالت باشه. گوش نکرد .. یک سال گذشت و تلفن‌های علی را بد پاسخ می‌داد. به علی توهین می‌کرد. علی را تحقیر می‌کرد . سال دوم گذشت .. باز فریبا علی را تحقیر می‌کرد. دعواهای بزرگی که فریبا علی را می‌شست و می‌گذاشت کنار و باز علی با التماس رابطه‌اش را نگه می‌داشت. هرگز اجازه نداد حتی یک بار با او به علی خوش بگذرد. حتی با وجود صیغه محرمیت حتی نگذاشت علی به او دست بزند . سال سوم هم به همین منوار گذشت . علی هیچ تبریکی از فریبا ندید. حتی تبریک‌های تولد ولی همیشه چنان فریبا را در روز تولدش سورپرایز میکرد که فریبا تا نیم ساعت خوشحال سورپرایز بود و حسابی قربان صدقه علی اش می‌رفت و بعد دوباره همان آش و کاسه. همیشه تولد‌های علی یادش می‌رفت. چیزهای مهمی در مورد علی یادش می‌رفت و به علی میگفت حالا خیلی مهم هم نیست نمیمیری که. میگی بهم دوباره یادم میاد . سال چهارم شد و وقت ازدواج شد. علی خانه خریده بود. آماده ازدواج با فریبا بود. خیلی خوشحال بود. بعد از چهار سال به عشقش می‌رسید . خیلی خوشحال بودند. فریبا هم کمی با علی نرم شده بود و دیگه فهمیده بود علی رفتنی نیست.

ناگهان یک ماه قبل از عروسی ، درست شب قبلی که قرار بود بروند برای همدیگر حلقه بخرند . شبی که یک هفته بعد قرار بود به محضر بروند و ازدواج رسمی کنند، سر یک دعوای بسیار بسیار بسیار بسیار کوچک ! فریبا گفت که من این عروسی را بهم می زنم و تو باید گورت را از زندگی من گم کنی! و علی گفت باشه فریبا جان! چشم! موفق باشی و خوشبخت بدون من! خداحافظ!

و رفت!

و همه چیز بهم خورد!‌ 

و بعد فریبا ماه‌ها گریه و زاری که غلط کردم . اشتباه کردم . دیگر علی باز نگشت .. و این رابطه تمام شد ! برای همیشه !

اکنون علی با شخص دیگری ازدواج کرده و فریبا هنوز تنهاست.

 

 

** داستان حقیقی است :) اما اسامی تعویض شده اند. **

** بلاخره ظرف آدم‌ها پر میشه .. هرچقدر هم که عاشقتون باشن .. پس مواظب باشید !

  • يكشنبه ۳۱ مرداد ۰۰
معصو مه
کاش زندگی مهربون تر بود. و کاش آدماا با شعورتر بودن. مخصوصا در مواجهه با محبت.
ولی خب نیست دیگه.
داستان سر بی تجربگی عه . آدم‌ها بلد نیستن عاشقی کنن . بلد نیستن زندگی زناشوییشون رو جلو ببرن . توی توهمات زندگی میکنن . و به قول تو تازگیام که مهربونی از بین رفته . داستان بلد نبودنه .. بلد نیستن چطوری باهاش مواجه بشن . برای همین این مشکلات به وجود میاد
بوبک جان
ولی من فکر میکنم شخصیت فریبا اونقدری که راوی گفته عاشق نبوده. تا جایی که تو زندگی دیدم آدم نرمال نمیتونه عشق رو پنهان کنه. حتی دلش نمیاد اخم کنه به روی عشقش. چه برسه این مدل رفتارها. از بیرون‌ که نگاه کنی انگار شخصیت علی یه شخصیت وابسته بوده که بیش از حد نرمال ابراز احساس میکرده انقدری که دختره رو کلافه میکرده و شخصیت دختره اونقدرها هم اون پسر رو دوست نداشته. البته که ما توی ذهن و قلب آدم ها نیستیم که حقیقت رو بدونیم...
می‌تونه این هم باشه . ولی اون شخصیت فریبا به دوستاش زیاد میگفت که خیلی علی رو دوست داره و علی خیلی مرد خوبیه و جنتلمنه و هواشو داره و مردی بهتر از اون نیست . ولی به خاطر خرافات و حرف های غیر علمی که بعضی ها میگن که همیشه شوهرت و تو خماری نگه دار همیشه دست نیافتنی براش بمون که بذار عادی نشی سرش بجنبه ایشون دیگه زیادی دست نیافتنی شده بود . فکر میکرد که علی انقدر عاشقش هست که همه جوره تحمل می‌کنه  ولی خب تحمل هم آستانه داره . وقتی از بین بره دیگه میره . کاری نمیشه براش کرد! داستان سر اینه که آدم‌ها واقعا بلد نیستن . زندگی زناشویی رو بلد نیستن . نمی‌رن یاد بگیرن . فکر می کنن که زندگی زناشویی همون عشق بازی ها و داستان سراییهای توشه . بررسیش نمی کنن . رابطه‌های مریض همینطور ادامه پیدا میکنه . هزینه‌ها و تاوان ها بیشتر میشه . و درنهایت نابودی به بار میاره . سر داستان بافی نمیشه زندگی مشترک رو اداره کرد . نمیگم باید عشق و علاقه هم باشه ولی در کنارش عقل و مدیریت هم باشه.
لزوما به خاطر حرف صد من یه غاز یه عده بخوای زندگی تو پایه بذاری تهش مرد خسته میشه و میره دنبال کسی که درکش کنه .بفهمه اونو . نه کسی که انقدر ابلهه که شروع کنه اذیت کردن به امید اینکه همیشه باید دست نیافتنی باشه :)
خیلی دیدم تو خانم‌ها که از اون ور بوم میفتن . فکر میکنن همیشه اینطوری بمونن طرفشون دنبالشون میفته. اما یه روز اون طرف خسته میشه و تمام !
هدیه
واییی چقد حرص خوردم سر فریبا ، همچین ادمایی هستن😑بیچاره علی ، بهترین کار رو کرد همه تا یه حدی ظرفیت دارن⚘
داستان سر بلد نبودنه .. علی هم درست ترین تصمیم رو گرفت . بهتره وقتش رو توی یک رابطه مریض تلف نکنه و تا زمانی که جدی نشده و هزینه‌ها و تاوان ها بالاتر نرفته زودتر خودش رو از یک رابطه بیمار و خراب خلاص کنه و بره با آدمی دیگه ، رابطه صحیح تر بسازه . هر انسانی باید این رو رعایت کنه تا زندگی شادتری داشته باشه .
راستی هدیه دامنه ات کار نمی‌کنه  . نتونستم وبلاگت رو باز کنم . بهم آدرس بده لطفا :(
laya
آیا علی با عشق ازدواج کرد؟ علی تونست دوباره عاشق بشه؟ یه عشق سالم ؟ از ته دل؟
نمیدونم
قطعا ازدواجی که کرده ازدواج درستی بوده که انجامش داده . و ازدواجی ک مسموم بوده رو کنسل کرده .
مهم اینه خسته شد و به یک رابطه غلط پایان داد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan