هاتف

وبلاگ شخصی هاتف

عوض شد

امروز ۱۳ آذر . ساعت سه و نیم

در یک هفته‌ای که گذشت ناگهان همه چیز تغییر کرد . از محل زندگی تا سبک زندگی همه تعویض شد و اتفاق عجیب این بود که هیچ‌کدام از این‌ها دست من نبود . همیشه توی بحران‌های سخت خوب پاسخ دادم و نشان دادم که واقعا توانایی این رو دارم که اگر قرار بود در ۲۴ ساعت محل زندگی‌ام رو عوض کنم باید چه کار می‌کردم . محل زندگی با کلی وسایل بزرگ . طبق شرایط باید قسمتی از وسایل خانه فروخته می‌شد.همین یعنی بدبختی فروختن وسایل‌های بزرگ به قیمت بسیار پایین .

همه چیز عوض شد . در هنگام مواجه شدن با تغییر ، آن‌هم تغییری که خودمان هیچ دستی درون آن نداریم باید چه کرد؟

شما چطور با تغییراتی که بهتون تحمیل میشه کنار میایین؟ اصلا برای این تغییرات باید چه کرد؟ پیشنهاد شما برای کسی که به این تغییرات رسیده چی می‌تواند باشد؟

من این تغییرات را دیدم و از امروز که مشغول نوشتن این پست هستم می‌توانم بگویم که آدم دیگری از امروز به بعد شدم . تغییری که ناگهان به صورت موج آمد و همه چیز را درگیر خودش کرد .  تصمیم گرفتم وبلاگم رو بهتر بنویسم . دیگه هیچ چیزی برام اهمیت نداشته باشه . دیگر آدم ها برام پشیزی ارزش نداشته باشن و بیشتر باهاشون تعامل و معامله کنم تا دوستی یا هر چیز دیگر. روزهای سخت که میان رفیق ها الک میشن . کسانی که اسم خودشون رو دوست میذارن و در مواقع سختی می‌بینی که شبیه لاشه‌های گوشت مرده هستن . کسانی که در این موقعیت‌ها حتی حالت را نمی‌پرسند و نمی‌گویند کجایی؟ بعد انتظار دارن که تو ببینی‌شون و تماس داشته باشی باهاشون و عرض ارادت بهشون داشته باشی؟ مگر کی هستن؟ ضرب المثلی که شرم حضور دارم از نوشتن اش و می‌گوید شما ضرطه کدام نشستنگاهی؟

آری تغییر کردم . برنامه‌های زیادی در زندگی شروع کرده ام . شاید دوست دختر پیدا کنم . ولی در هر حال این موج من رو به طور کامل تغییر داد . این تغییر در زندگی و شرایط و درون غیر قابل فرار بود . وبلاگ رو بیشتر می‌نویسم و وقتم رو بیشتر صرف مطالعه وبلاگ‌های خوب می‌کنم .

حساب‌های متعدد هم بزودی از سیاه چاله درمیایند . فعلا اینجا را از سیاهچاله در آوردیم . شروع جدید با برنامه جدید !

اگر فکر می‌کنین دوست دارین منو بخونین پس میشه پیشنهاد بدین برای این تغییراتی که در زندگی آدم پدیدار میشن چه راه حلی رو پیشنهاد میدین ؟ اگر شما بودین چه کار می کردین؟ 

خیلی خوبه که میخوای تغییر کنی

میخوام؟
اومد و تغییر داده شدم و تموم شد :)
چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸ , ۱۹:۱۴ محمدحسین قربانی

سلام

راستش از چیزایی که از وبلاگت میخونم مشخصه زندگی پرچالشی داری و روحیات خاصی هم داری که مختص خودته. اما در کل زندگی هست و تغییرات و چالشهاش و توی این چالشها غیرممکنه ما ثابت بمونیم. کارهایی که توی 20 سالگی برامون لذت داشتن الان توی 30 سالگی احتمالا بعضیاش دیگه جواب نمیدن.

بهترین شخص اما خود آدمه برای تصمیم گیری. اما به شخصه و بر حسب تجربه شخصی قبلا یه مشکلی که توی این چالشها داشتم این بود که زیادی داخلش میموندم یعنی یه مشکل یا شکستی که داشتم دائم با خودم حمل میکردم، خودخوری میکردم، دائم و مستمر تجزیه وتحلیلش میکردم. بعدا میدیدم چقدر فرصت از دست میدادم و برای خودم ددلاین گذاشتم که تا این مدت تجزیه و تحلیل بعدشم تصمیم. دیگه بعد تصمیم حق تجزیه و تحلیل نداشتم.

امیدوارم بهترین تصمیمو بگیری

وقتی که یه هو همه چی آدم عوض میشه دیگه آدم واقعا باید فقط سکوت کنه و تغییر کنه
کار دیگه نمیشه کرد
روزهای سختی داشتم و دارم و قطعا خواهم داشت . ولی سعی میکنم بهتر مدیریتشون کنم
مرسی از نظرتون
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

**** ** *** ***** ****** *** ***** *** **** **** **** ******

سلام ... نه این نیست ولی توضیح میدم اگر دوست داشتی

سلام

تغییری که خودمون در اون نقشی نداریم هضمش سخته فقط باید سعی کرد باهاش کنار اومدو مدیریتش کرد.. 

من هنوز نتونستم بحرانهایی که یهویی اتفاق میفتن رو خوب مدیریت کنم برای همین نمی دونم حرفم درسته یا نه... 

دقیقا به نکته بسیار خوبی اشاره کردی . تغییر اجباری که در اون هیچ نقشی نداریم و فقط باید قبولش کنیم و باهاش کنار بیاییم خیلی سخته و خب من هم در این برهه تجربه اش کردم . بزرگتر شدم . این خوبه . به نظر من . 
امیدوارم بتونی یه روز مدیریتشون کنی  

سلام :)

تغییر خوبه. امیدوارم به بهترین  وجه ممکن صورت بگیره براتون. موج میاد همه چی رو زیر و رو می کنه ولی دست ماست که در ادامه چطور پیش بریم. 

 

در جواب سوالتون : من به بهترین شکلی که می‌تونستم تغییر می‌کردم. حواسم بود که با این موجی که سمتم میاد چطور تغییر کنم. چون موج که می‌آد می‌تونه همه زندگی رو تحت الشعاع خودش قرار بده  منم حواسم رو جمع می‌کردم که چه چیزها رو سعی کنم حفظ کنم و چه چیزهایی رو بسپرم به موج. 

 

وقتی امکان حفظ کردن بعضی چیزها هم حتی نباشه اون وقت چه کار میشد کرد؟
من هم سعی کردم . و خب تغییر سختی بود . کمی فکر کردم . این یعنی که یک نظم به برنامه هام بدم و از نو برنامه هام رو از سر بگیرم . 
امیدوارم روزهایی رو که دیدم هیچ کس نبینتشون 

سلام  به تجربه ی که داشتم این جور تصمیم های انقلابی بستگی به ظرفیت طرف داره . یه وقتی واقعا کارسازه ولی یه وقتای نه !  زیاد فک نکن تلاش بکن اونی که به گذشته برت میگردونه نباشی . تصمیمت انقلابی هستش من نمی دونم .

گذر زمان همه چی رو مشخص میکنه ...

تا درود دیگر بدرود ...

گاهی وقت ها تصمیم ما نیست . میاد . باید قبولش کنی فقط

رفته رفته چیزی که کسب می کنی اینه که به موج تغییرا عادت کنی و یاد بگیری باهاشون هماهنگ بشی. اینکه بتونی حرکت کردن تو هر مسیر تازه رو یاد بگیری خودش یه کار شاخی محسوب میشه. 

در باره ی مورد اخرم که موفق باشی:) 

ولی خیلی درس گرفتم. حسابی درس گرفتم ازشون . و شاید اگر در آینده پیش اومد بهتر میتونم زندگی کنم .
ممنونم .
بزودی اتفاقات خوبی میفته

نمیدونم چرا ولی یه حسی بهم میگه این تغییراتی که کردی تو رو به سمت و سوی خوبی میبره :)) امیدوارم همینطور هم باشه :))

قالب مینیمال خیلی خوبیه. همیشه دلم میخواست شجاعت رو آوردن رو مینیمالیسم رو داشته باشم. پیش نهاد میکنم دارک مود رو هم بهش اضافه کنی :)

موفق باشی

دارک مود رو هم سعی میکنم بذارم . 
کلا تصمیم گرفتم مینیمالی زندگی کنم 

من سعی کردم تغییرها را مدیریت کنم.یعنی بنشینم فکر کنم حالا که این مساله بوجود آمده,چه گزینه هایی دارم.البته که خیلی هم سخت بوده.تقریبا از هیجده سالگی به بعد درگیر جابجایی,اشتغال در سازمانهای مختلف,درس خواندن,دوره های بیکاری و بی پولی,زندگی در فرهنگ های خیلی متفاوت و فعالیت های متفاوت بودم تا ۶-۷ سال قبل که از نظر حرکتی کاملا به دیگران وابسته شدم.

همیشه لزوما نمیشه تغییرات رو مدیریت کرد . گاهی وقت ها باید تسلیمشون شد و گفت دیگه شده ... کاریش نمیشه کرد . 
به همین دلیل گاهی بار منفی زیادی داره این اجباری بودنش . باید تحمل کرد دیگه .

من سعی کردم تغییرها را مدیریت کنم.یعنی بنشینم فکر کنم حالا که این مساله بوجود آمده,چه گزینه هایی دارم.البته که خیلی هم سخت بوده.تقریبا از هیجده سالگی به بعد درگیر جابجایی,اشتغال در سازمانهای مختلف,درس خواندن,دوره های بیکاری و بی پولی,زندگی در فرهنگ های خیلی متفاوت و فعالیت های متفاوت بودم تا ۶-۷ سال قبل که از نظر حرکتی کاملا به دیگران وابسته شدم.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی


راستی این رو هم بگم که اینجا به جز آدرس خودش از آدرس زیر هم در دسترسه :
blog.hatefix.ir
لینک‌های مفید و دوستان
تبلیغات
کریتیو کامنز و حق نشر
Creative Commons License
Designed By Erfan Powered by Bayan