و باز خداحافظی دیگر با سرویسی دیگر

و خداحافظی با سرویسی دیگر از سرویس های گوگل برای مایی که گوگل ریدر را به خاطر داریم خیلی هم خداحافظی سختی نیست . از طرفی که کلی شبکه های جدید اجتماعی پا به عرصه حضور گذاشتند و ما هنوز فیس بوک را داریم . گوگل پلاس هشت سال پیش پا به عرصه وجود گذاشت تا گردن فیس بوک را بشکند و فیس بوک را به زباله دان تاریخ بفرستد و درست در دزست ترین زمان و با نقشه کاربردی بسیار عالی پا به عرصه وجود گذاشت . کاملا روزی که به طور رسمی گوگل پلاس معرفی و برای عضویت در آن نیاز به دعوتنامه بود را یادمه . نسخه آزمایشی از ان ابتدا عرضه شد و عضویت در آن منوط به ارسال دعوتنامه بود و در نهایت عضویت همه در این شبکه اجتماعی آزاد شد.

فیس بوک زیاد از حد اسپم داشت و مشکلات الگوریتمی پیچیده ای برایش پیش آمده بود به طوری که دیگر امکان دیدن پست های دوستان در تایم لاین وجود نداشت و عملا صفحه تایم لاین پر اخبار چه زرد و چه غیرزرد شده بود . از طرفی اپ های واسطه ای هم امنیت فیس بوک را پایین آورده و کاربران واقعا از فیس بوک خسته شده بودند . روی که گوگل پلاس عرضه شد همه پیش بینی کردند که گوگل با کمک غول جستجویش گوگل پلاس را بالا خواهد کشید . امکان ایندکس شدن مطالب گوگل پلاس روی جستجوی گوگل وجود داشت درصورتی که فیس بوک تقریبا داشت به زباله دانی تبدیل میشد و برای دیدن مطالب باید عضو آن می بودید . یعنی مطالب آن خارج از فیسبوک قابل جستجو نبود . از طرفی گوگل پلاس شبکه نوپایی بود و هنوز فیلتر نشده بود .

امکان حلقه ها را کاملا یادمه . شما می توانستید حلقه دوستی ایجاد کنید و کاملا شبکه اجتماعی شما با توجه به حلقه های دوستی تان تغییر می کرد و داخل حلقه ها می توانستید تنظیمات خاصی را ارایه نمایید که این پست را این حلقه ها حق دارند ببینند . حتی می توانستید تایم لاین گوگل پلاس را بر مبنای حلقه ها تنظیم کنید . چیزی که واقعا فیس بوک از آن عقب بود . اما به علت طول کشیدن بروزرسانی ها و اینکه گوگل همیشه سعی داره با یک دست ده تا هندونه برداره گوگل پلاس به سختی ضربه خورد و وقتی فیسبوک اینستاگرام را خریداری کرد عملا بر قدرتش افزوده شد و گوگل پلاس نتوانست راهی پیش ببرد. از طرفی اولین بودن  فیسبوک مزیتی بود که گوگل نتوانست آن را با بهترین بودن بقاپد و کاربران را از آن خود کند . بسیاری از کاربران مهاجرت نکردند و در همان فیس بوک ماندند و بیشتر به سمت توییتر سرازیر شدند و اینستاگرام و شد آنچه نباید میشد . یعنی گوگل در راستای جذب کاربر نیز ناموفق بوده است و درست در فجایای نشر اطلاعات فیس بوک گوگل اعلام کرد که گوگل پلاس برای همیشه خاموش خواهد شد و فیس بوک کلی کاربر از دست داد ولی با این خبر این کاربران بی شک به توییتر مراجعه کردند و گوگل نتوانست این حجم از کاربرانی که از فیسبوک خسته شده بودند را جذب خود کند. در نهایت امروز بعد از هشت سال گوگل می خواهد به کار این شبکه اجتماعی که روزی با قدرت آمده بود پایان بدهد . آوریل ۲۰۱۹ گوگل پلاس دیگر کار نخواهد کرد و مانند گودر برای همیشه به تاریخ خواهد پیوست و قطعه ای در قبرستان سرویسهای گوگل را از آن خود خواهد کرد .

به همین منظور من آدرس گوگل پلاس را از لیست شبکه های دیگر برداشته و به جایش آدرس سرور دیسکورد را قرار دادم که اگر دوست داشتین در دیسکورد با هم هم صحبت بشیم و گپ بزنیم و تبادل اطلاعات کنیم . اما به عنوان یک وبلاگ نویس هنوز فکر می کنم بزرگترین اشتباه گوگل خاموش کردن سرویس گوگل ریدر بود ... و اشتباه بزرگتر تمرکز کردن روی سرویس هایی چون گوگل پلاس که مرگ آنها هم امروز فرا رسیده.

  • پنجشنبه ۲۰ دی ۹۷
مرتضا دِ
چجوری کار میکنه دیسکوی شما؟
آموزش هاش رو در پست های قبلی گذاشتم 

sabireh
از گوگل فقط برنامه سرچ اونو میشناسم:)))))))))))

گذشته از شوخی... آینده نگری ای برای این سرویس ها نیست؟! که بعد یه مدت کلا حذف میشن؟! پس اونایی که اونجا نوشتن چی؟!
البته من حسابی در گوگل پلاس هیچ زمان نساختم.... از امکاناتش هم اطلاعی ندارم... نظری هم نمی تونم بدم... 

+بخش هاتف هستم هم جدید بود... این بخش هم خوبه که مطالعه بشه و دیده بشه. برای اونایی که ویرگولو دنبال نمی کنن خوبه...
همیشه کاربران ضرر می کنند . می دونین یه زمانی میشد گفت بابا گوگله شوخی که نیست .راحت توش فعالیت کن و پست بذار و..
الان برعکس شده .. باید بگی داداش گوگله دیگه . یه هو ممکنه کیف کنه سرویسش رو ببنده!
چون گوگله دیگه نباید اطمینان کرد :)))))))
اینش از همه جالب تره . مرسی اومدی.

ـــ مرسی . خیلی وقت بود ساخته بودمش یادم رفته بود بذارمش . گفتم جای چرک نویس بذارم بهتره . گذاشتم . باید بشینم براش مطلب بنویسم بهتر شم
big cat
راستشو بخوای از هیچکدوم اینا استفاده نمی کنم:)
یه مدت به پیشنهاد یه دوستی دیسکورد دانلود کردم ولی ازونجایی که اون دوست کنکوری بود کلا دیگه ظاهر نشد و من شخص دیگه ای هم نمی شناختم پس حذفش کردم.
البته یه سری مشکلاتی هم باهاش داشتم مثلا دقیقا نمی دوستم باید باهاش چیکار کنم و چطور ازش استفاده کنم.
حیف . گودر که خیلی قدیمیه نمی دونم تجربه استفاده ازش رو داری یا نه .
دیسکورد رو دوباره دانلود کن کل آموزش هاش با من . تا عضویتش رو من توی اون پست دیسکورد توی این وبلاگ توضیح دادم . بیا کانال کامل برات توضیح بدم . یاد بگیری خیلی برنامه خوبیه و به درد بخوره . خواستی بیا خیلی خوشحال میشم .

big cat
ممنون دوباره دانلودش کردم
میشه تو اضافم کنی چون نمی تونم با اکانت خودم تو گروه بیام
من bigcat#1748 هستم
نام کاربریت ایراد داره پیدات نمی تونم کنم . چک کن بده ادت کنم
یا روی این لینک بزن اد میشی
https://discord.gg/xB4JE7
بهار
راستش خیلی با در معرض نمایش گذاشتن اطلاعاتم تو فضای مجازی خوشحال نیستم،فیسبوک رو هیچوقت دوست نداشتم اکانتم رو حذف کردم گوگل پلاس دارم ولی هیچوقت ازش استفاده نکردم.
 البته وبلاگ استثناست توی اینستاگرامم پست زیاد میزارم ولی با احتیاط ،بیشتر معرفی کتابه اگر همین امروز اینستاگرام ببنده بره خیلی دپرس نمیشم اما وبلاگ بحثش جداست یادمه وقتی بلاگفا دستمونو گذاشت تو حنا یا تغییر آدرسی که هنوز داغ نوشته هامو گذاشته رو دلم کلا دنیای مجازی خیلی قابل اعتماد نیست ولی یه جورایی مجبوریم انگار.
بعضی ها اینطوری راحت ترن . دوست ندارن از زندگی شخصی شون زیاد اطلاعات بدن ولی مساله ای که مطرخ میشه اینه که برخی از اطلاعات برای مخاطب دادنش اولا باعث ایجاد صمیمیت و دوما باعث ایجاد شناخت میشه .
اگر قراره توی محیط عمومی دیده بشیم پس روی برخی از اطلاعات نمی تونیم درپوش بذاریم .

big cat
اون هی میچرخه و اتفاقی نمیفته
نباید اینجوری وارد کنیBigcat؟
ادت کردم بیا دیسکورد . برات چت نوشتم
big cat
باور کن هیچی نبود:(
توی اپ دیسکوردت بزن روی اون لوگو آبیه لیست دوستات میاد . منو می بینی بهت چت دادم . بعدم آفلاینی که!!!!!! یه بیگ کت عضو سرور من شده نمی دونم تویی یا نه ولی آفلاینی توی دیسکورد
tahi :D
=))))))))بلاخره رونمایی کردی از سرورت توی دیسکورد 
خیلی خوبه خیلی من که خیلی دوسش دارم خیلی وقتا با فاطمه اونجا حرف میزنیم.
اتاق های عمومی درست کردم که همه می تونن ازش استفاده کنند . می تونید ازش استفاده کنید
دوست دارم همه بیان با هم گپ بزنن اطلاعات رد و بدل بشه بیشتر آشنا بشیم . بده؟
لنی ..
گوگل یه غول خیلی بزرگه که داره در یکی از حساس ترین بازار ها با چند تا غول دیگه میجنگه و این خاصیت بازاره که هر کسی بخواد در اون زنده بمونه فقط باید به فکر سود و زیان خودش باشه ( لعنت به این منطق بازار) و خب احتمالا گوگل هم دید که بازار شبکه های اجتماعی گرمه و همه دارن حمله میکنن به سمت اونا و بازار فید ریدرها سرد شده و رفت سمت گوگل پلاس ولی اونجا نتونست از پس بقیه غولها بربیاد...
کلا فکر میکنم که توی همه بازارها هیچکس واقعا به فکر خریدار و کاربر نیست و اگر هم نفعی یه کاربر میرسه بخاطر شرایط بازاره که فروشنده رو مجبور میکنه...این رو هم میشه به عنوان نقطه قوت و هم نقطه ضعف بازار آزاد به حساب آورد که البته اولی خیلی پررنگ تره به نظرم.

اینایی که گفتم همه فقط نظرم بودن و شاید غلط باشن...

این روزا سرم یخورده شلوغه ولی حتما یه ماه دیگه که خلوت تر شدم دیسکورد رو نصب میکنم و مزاحمت میشم ...  به راهنماییت در مورد موضوعی نیاز دارم :)
دقیقا به نکته درستی اشاره کردی . شرکت ها بیشتر به فکر سود خودشونن . از اپل که الکی سیستم عامل های شکل هم میده ولی مثلا پیشرفته تر که سی پی یو و رم بیشتری اشغال کنه و یعنی لپ تاپ های ضعیف تر نتونن نصب کنن یعنی مک بوک های قدیمی تر خدافظ .. و طرف باید بریزشون دور و جدید بخره! همیشه سودشون مهمه . نظام سرمایه داری کارش همینه و اینطوری تولید ثروت میکنه.
گودر خیلی زودتر از گوگل پلاس از بین رفت ولی اتفاقی که افتاد این بود که گوگل داشت روی سرویس های زیادی کار می کرد (همیشه همیشه کارش اینه که صد تا کارو با هم می کنه) . گودر هم مخاطب خاص داشت . برای همین گوگل تصمیم گرفت این سرویس رو خذف کنه و جا باز کنه برای دیگر سرویس های دیگش و در نهایت مرگ گودر و امروز مرگ گوگل پلاس . اینکه گوگل توی خلق سرویس ها بی گدار به آب میزنه یه ایراده و ایراد دوم دیر ارایه دادنه . مثل گوگل الو که برای مقابله با تلگرام و واتس اپ آمد و بزودی الو هم میمیره و دیگه کار نمی کنه و قراره برای اندروید یه چیزی مثل ای مسیح اپل بسازه . باز کپی و باز دیر!!

حتما ثبت نام کن و حتما بیا . پیشاپیش خوش اومدی
محمدرضا حمیدیان پور
سلام قالب وبلاگ از کجا آوردی 
سایت های زیادی هستن ولی اگر به پایین وبلاگم بری نام طراحش رو زده از اونجا می تونی پیدا کنی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan