لوپ یا حلقه

درست کردن یک لوپ از ۵ تا ۱۰ تا کار در هفته که می تونن کوچیک باشن خیلی مهم و ضروری و لازمه . براتون بیشتر بازش می کنم که بیشتر متوجه منظور من از این لوپ بشین . حلقه مجموعه کارهای تکراری ولی لذت بخشه که نواهنگ ضربش می تونه هر ساعت یک بار یا هر روز یک بار یا هر چند روز یک بار و یا هر ماه یک بار باشه . ساختن حلقه های متعدد و انجام دادنشون با اینکه خیلی کوچیک هستند ولی زندگی ما رو خیلی بهتر می کنند . این حلقه ها می تونن آزمایشی یا کامل باشند . حلقه ها می تونند شیرینی های خاصی به زندگی ما بدن . شیرینی هایی که خودمون در روزمرگی های خودمون گمشون کردیم یا عملا فراموششون می کنیم . یادمون میره که یک سری کارهایی رو انجام بدیم و همین باعث بروز یک سری رفتارهای رباتی میشه و یک لوپ خسته کننده که ناشی از عادته رو به وجود میاره . لوپ هایی که عموما به رنگ های سیاه و خاکستری هستند . ولی شاید بهتر باشه توی زندگی تون یک لوپ رنگین کمانی هم بذارین . لوپ هایی که زندگی شما رو از یک چرخه در میارن و چیزهایی بهتون میدن که هرگز اون ها رو به دست نیاوردین یا یادتون رفته با انجام این کارها به دستش بیارین . عموما ما چون درگیر روزمرگی های زندگی هستیم اصلا یادمون میره که این کارها رو کنیم .

قانون این حلقه از این قراره که اول باید یک لیست تهیه کنین از کارهای ضروری و خیلی مهم که واقعا بهش نیاز دارین و علاقه دارین . بعد براش یک لوپ بسازین . بعد اون لوپ رو تبدیل به قانون کنین . یعنی تحت هیچ شرایطی حق کنسل کردن اون لوپ رو ندارین!

فکر کنین فردا یک قرار کاری خیلی مهم دارین! فامیلتون زنگ میزنه و شما رو به یک صبحانه خوشمزه دعوت می کنه. آیا قبولش می کنین؟ صد البته نه! چون قرار کاری مهم تره . ولی فکر کنین قراره ساعت ۷ بعد از ظهر یک فیلم ببینین. فامیلتون زنگ میزنه و شما رو دعوت به یک عصرانه خوشمزه می کنه . مسلمه که شما فیلمتون رو کنسل می کنین تا به اون قرار برین. چون اینجا قبول کردن دعوت مهم تر از فیلم دیدنه. ولی قانون لوپ میگه اگر فیلم دیدن رو توی لوپ قرار داده باشین هیچ چیزی نمی تونه اون رو بشکونه مگر خدایی نکرده خونتون آتیش بگیره یا زبونم لال تصادف کنین!

چون فقط یک تصادفه که می تونه جلوی شمارو بگیره تا شما به جلسه ساعت ۸ صبح تون که خیلی هم مهم نرسین! لوپ ها هم این قانون رو دارن . یعنی وقتی قرار داده میشن مثل همون جلسه ساعت هشت هستن . اینقدر مهمن . یعنی شما تحت هیچ شرایطی حق کنسل کردن اون حلقه رو ندارین . اینه که تفاوت یک قول عادی رو با یک حلقه مشخص می کنه . شما به خودتون قول دادین که ساعت هشت به موسیقی گوش کنین ولی هر چیز ساده و الکی ای می تونه این قول رو کنسل کنه! خیلی راحت . حتی اگر قرار باشه یک جلسه کاری ساعت هشت وجود داشته باشه شما به راحتی به این جلسه بلی میگین و موسیقی گوش دادن رو ندید می گیرین! با خودتون میگین موسیقی رو فردا هم می تونم گوش بدم و اگر گوش ندم نمی میرم . ولی درون حلقه شما باید بگین بله من اگر موسیقی گوش نکنم میمیرم! اگر قرار باشه چیزهایی که توی حلقه هستن به راحتی کنسل بشن پس عملا شما هیچ لوپی تشکیل ندادین . پس خیلی مهمه . چون ما لوپ ها رو میسازیم چون داریم می بینیم که به علت یک سری مشغله های روزانه یک سری کارهایی رو نمی کنیم و یادمون میره یا از دست میدیم و زندگیمون از یک زندگی زیبا تبدیل به یک زندگی مزخرف میشه . پس حلقه ها نباید گسسته بشن و باید همیشه سر ضرب اجرا بشن . اینه که وجود یک حلقه یا لوپ رو متمایز می کنه از سایر رفتارهای روزمره ما .

شما وقتی که کارهای مورد علاقه تون رو نوشتین براشون لوپ می گذارین . مثلا میگین من هر روز از ساعت شش صبح تا شش و نیم نرمش می کنم . من از ساعت پنج بعد از ظهر تا شش هر روز روی مبل می شینم و یک بستنی خوشمزه خودمو مهمون می کنم . من هر هفته روز سه شنبه به کوه می رم . من هر ماه روز یکشنبه این کار رو انجام میدم . این کارها رو هم باید باید باید انجام بدین . شاید بشه ساعت هاش رو عوض کنین در برخی مواقع (قوه قهریه) میشه به جای ساعت یک مثلا این کار رو ساعت دو کرد . ولی درنهایت تا پایان روز باید اون کار انجام بشه وگرنه حلقه شما از هم پاشیده! این کارها هر چیزی می تونن باشن . هررر چیزی !

داشتن حلقه ها توی زندگی ما خیلی مهمه . زندگی ما رو می تونه عوض کنه و شاید قشنگ تر کنه. برای اینکه مطلب طولانی نشه من فقط معرفی کردم که لوپ چیه. در مطالب بعدی از زندگی شخصی خودم حلقه هایی رو بهتون پیشنهاد میدم شاید دوست داشتین شما هم این کارها رو انجام بدین و یک کمی حالتون نسبت به بقیه روزهای زندگی تون بهتر بشه :)

اگر دوست داشتین بیشتر بدونین ازم بپرسین. شاید اگر خیلیهاتون دوست داشتین با هم یک سری حلقه هایی رو شروع کنیم. :)

ـاز این به بعد مطالبی رو می نویسم که به درد بخور باشن . به جز ویرگول کلیه وبلاگها رو بستم. از شبکه های اجتماعی دنبالم کنین

ـ به زودی پست های بیشتر از ۵ خط نسخه صوتی براشون خواهم ساخت که اگر حوصله خواندن متن نداشتین به صدای متن گوش کنید.

  • يكشنبه ۲۷ خرداد ۹۷
Tali hejazi
منظور از لوپ، فکر کنم همون تبدیل کردن رفتار های خوب به عادت وقانون زندگی..
شبیه حرف های روانشناسان موفقیت جهان مثل برایان تریسی و دارن هاردی بود ...
ممنون نکات خوبی بود مثل لوب رنگین کمانی...
نه . عملا لوپ ها می تونن وارد عادات ما نشن . می تونن یک زمان محدودی اجرا بشن و بعد به فراموشی سپرده بشن . ولی اینکه یک سبک رو وارد می کنن یا می تونن سبک های زندگی ما رو کمی دستخوش تغییر بدن آره می تونن .
من روانشناس موفقیت نیستم . من فقط یک سری کارهای باحال رو امتحان می کنم و بعد سعی می کنم اونها رو به آدمایی که فکر می کنم ارزشش رو دارن یاد میدم.
بزودی یک فایل صوتی میسازم کامل این ها رو توضیح میدم که دقیقا منظورم چیه.
بیان عیان
طرح خوبیه
ممنونم
khanom ix
ولی چرا باید با لوپ انتخابامونو حمدود کنیم
زندگی پر از پیشامده شاید بین این برنامه ها یه برنامه بهتری به وجود اومد چرا باید بهتره رو بخاطر برنامه های چیده شده قبلی بیخیال شیم؟

انتخابا محدود نمی شن. قرار نیست محدود بشن . اتفاقا قراره یک سری انتخاباتی رو وارد زندگی کنی که همیشه به خاطر فشار بیرونی یا مشکلات یا هرچیزی وقت نبوده که انتخابشون کنی! اینه که بهش میگم لوپ رنگین کمانی . یعنی به زندگی رنگ دیگه ای میدیم با این لوپ ها . اینها کارهایی هستن که عموما عادتشون نداریم ولی دوستشون داریم
فا رام
چقدر جالب بود..
البته ساختن خود این لوپ هم زمانبره ..چون باید یه جوری زمانبندی کنی که احتمال بدی 90 % میتونی انجامش بدی..
به نظر منم اگه انجامش بدیم واقعا عالیه و واقعا زندگی تغییر می کنه و تقریبا میشه مورد علاقه:)
شاید بتونه روی تغییر مسیر زندگی اثر بذاره ولی لزوما اون رو تغییر نمی ده .
این یک پیشنهاد است :)
آسوکا
یاد نوشتن برنامه حلقه تو نرم افزار متلب افتادم
چه مصیبتی بود
خخخخخ . ولی این یک حلقه ساده و قابل پیاده سازیه .
خوب رشته خوشکار میذاری هااااااا
Masi Rika
خیلی کار تر و تمیز و منظمیه، ولی انجام دادنش یه آدم مسئولیت‌پذیر و دقیق میخواد که فک نکنم من بتونم باشم. شاید بیشتر معذبم کنه که چرا نمیتونم به حلقه م عمل کنم و به زندگیم نظم بدم!
اوهوم . فکر کنم نتونستم اونطور که باید توضیح بدم چون باید مثال هایی میزدم که این باعث میشد پست خیلی طولانی بشه .
امیدوارم در پست بعد یک فایل صوتی ضبط کنم و کامل باز کنم که دقیقا منظورم چیه. حلقه ها قرار نیست پیشرفت بسازن . ما قرار نیست روتین بسازیم که بگیم فلان ساعت باید ورزش کنم . اتفاقا حلقه ها زندگی رو فکر می کنم قشنگ تر کنن.
یه کار صوتی شاید بهتر باشه تا بهتر مساله رو باز کنه
بزودی توی یک فایل کامل توضیح میدم منظورم رو
علیرضا آهنی
پست رو خوندم فک کردم درباره برنامه نویسی هستش ( چون من 2 ساعت در روز برنامه نویسی میکنم) بعدیدم نه یه چیز دیگست !
نه در مورد برنامه نویسی نیست .
ولی بزودی در مورد ای تی و برنامه نویسی هم اگر همه دوست داشتن پست هایی می نویسم
Sabireh
راستش گیج شدم اما تا حدودی هم فهمیدم که یه جور نظم به کارهایی که دوست داریم انجام بدیم اما ازشون میگذریم میده؟! 
یعنی یسری کارو در طول یه مدت زمان که خودمون تعیین میکنیم باید حتما انجام بدیم؟ حالا فرق نمیکنه صبح باشه شب باشه اما لزوما باید مثل یه قانون رعایت بشه؟!
منتظر پست بعدی هستم تا دقیق متوجه بشم... 
چمله اولا نسبتا درسته به نوعی .
لزوما باید انجام بشه در زمانی که براش باز کردیم
چشم به امید خدا
آرام :)
عالی بود ولی من سرم خلوت بشه حتمااااا انجامش میدم .
شاید اگه شد حلقه تشکیل دادیم با بچه های بیان :) 
باید بیشتر ازش بدونی
فا رام
برای من واقعا تغییر میده البته اگه خودم بتونم با برنامه ریزی روش زندگیم رو تغییر بدم ⁦^_^⁩
آره می تونه جهت بده به تغییرات :)
me ...
سلام.
عنوان که خوندم فکر کردم پستتون مربوط به کدینگه :)))
خیلی عالیه. دوس دارم همچین چالشی شرکت کنم اما مطلب یکم مبهمه و نیازه بیشتر توضیح بدین.
تو لوپ باید یکم حق انتخاب باشه وگرنه کارهای مورد علاقه هم اگر حالت اجبار بشن می تونه یکنواخت و خسته کننده بشه مثلا من اگه به خودم قول بدم فلان ساعت فیلم ببینم معمولا به ندرت پیش میاد پیشنهادهای دیگه بتونن من قانع کنن از فیلمم بگذرم اما این که تحت هیچ شرایطی قرار نباشه این قضیه کنسل شه خوب نیست.
نه کدینگ نیست .
چالشی نیست . شخصیه بیشتر . بهتره خودمون با این اطلاعات این چالش رو درون خودمون برگزار کنیم و با خودمون مسابقه بدیم و خودمون رو به چالش بکشیم .
اینکه بقیه چه کارهایی رو قراره کنن یک کار خصوصیه . ولی خب میشه به بقیه هم معرفیش کرد .
حلقه نباید کنسل شه وگرنه حلقه نیست .
یکم بیشتر توضیح میدم
علیرضا آهنی
زود تر بنویسید :))) درباره برنامه نویسی c# مخصوصا
چشم
چرا با آدرس خودت کامنت نمیدی؟

fatemeh 0098
خعلی جالبه دوس دارم امتحانش کنم :)
حتما این کار را کن :)
بزودی توضیحات بیشتری در موردش می دم امیدوارم دوست داشته باشی
علیرضا آهنی
یه وب آزمایشی دارم کدارو توی اون تست میکنم برای همین اول آدرس اونه بعد بعد آدرس اصلی ، ماهم که حال نداریم انتخاب کنیم اینطوری میشه.تا 7 ساعت دیگه اوکیه میشه
اوهوم
morealess ..
خیلی ممنون. پست خیلی خوبی بود.
ولی فعلا در خودم نمی‌بینم به کار ببندمش.
آخه شاید فردا دوباره دوستمون به یه عصرونه‌ی خوشمزه دعوتمون نکنه. بخصوص اگه بفهمه به‌خاطر یه فیلم دعوتش رو رد کردیم (:
باید لوپ ات رو طوری تنظیم کنی که تداخل نداشته باشه دیگه . مگر کلا برات مهم نباشه توی زندگی که این کار رو نکنی
morealess ..
واقعیت اینه که من قبلا به خاطر فیلم چیزهای خییییلی خفن‌تری رو رد کردم. ((:
االان که فکر می‌کنم... دیوانه بودم واقعا |:

خب پس تو اون کارها رو باید تو حلقه بذاری .. :))
باید بیشتر توضیح بدم
آرام :)
یعنی سخته ؟ که توضیح بیشتر میخواد !
سخت که نیست . باید بیشتر باز بشه .
خلیل
سلام، 

البته برقراری یک تعادل بین کارهای لازم زندگی و علائق بسیار مهم است که متاسفانه بسیاری از آن غافلند!
دقیقا همانطوره که نوشتین برام .
برای همین ما حلقه هایی رو درست می کنیم که اینها باعث میشن یک سری کارهایی رو بکنیم که عموما اون ها رو انجام نمی دیم و ازشون غافل میشیم :)
سارا
من از این لوپ ها زیاد دارم... اما مهم ترین اش رو همیشه پشت گوش میندازم و هیچ دلیل خاصی هم برای این پشت گوش اندازی وجود نداره که باعث میشه از دست خودم عصبانی بشم... 
به هر حال باید عادت کنی . بعد بیشتر توضیح میدم شاید از روش من خوشت اومد و خواستی امتحانش کنی :)
مرسی که اومدی
علیرضا آهنی
راستی میخواستی لینوکس نصب کنی (توی بلاگفا گفته بودی) الان نصب کردی ؟
متاسفانه خیر. من نمی خوام ویندوزم رو از دست بدم. برای همین فعلا بیخیال لینوکس شدم . لایو اجراش می کنم
فا رام
منم دوست دارم تو کتاب خونی شما و دوستان شرکت کنم ..منتها با عکس اینا رابطه ی خوبی ندارم :|
فقط همزمان با شما میخونم ..کتاب خاصی رو معرفی کردین یا هر کی هر چی دوست داره؟
فعلا که برنامه کتابخونی نداریم
مینو
در بین اطرافیان فقط پدرم از این حلقه ها داشت.روزی در هفته برای کوهنوردی و روزی برای دور همی دوستانه .
خودم به این صورت منظم نداشتم.تنها موردی که در هر صورت بهش پرداختم کتاب خواندن بوده.
دقیقا . منظورم از لوپ همینه .
خیلی خوبه همین کتاب خوندنم کم نیست ها
علیرضا آهنی
لینوکس رو میشه در کنار ویندوز نصب کردا !
آره میشه نصب کرد ولی هارد من متاسفانه ساپورت نمی کنه .
هنوز وقت نکردم بشینم پاش و در نهایت نصبش کنم .فعلا بیخیالش شدم
فاطمه
عالی عالی 🌷🌷🌷
 من برای تابستون یسری کار تعیین کرده بودم که اگه برسم 
حالا میشه لوپ تعطیلات و اگه ازش حذف میشه 
خیلی هم عالی
گرچه جمله دوم خیلی نامفهوم بود
فاطمه
خب گفته بودم اگه بشه انجام میدمشون 
حالا ک لوپ شد ، اگه رو از اولش حذف میکنم ومیشه حتما 
اوهوم . همینطوره
رحما
چه جالب...
پست قابل تاملی بود!
میشه امتحانش کرد :)
ممنونم :)
سعی می کنم هرچیزی که از محیطم یاد میگیرم اون رو اینجا بنویسمش

آ. میلان
سلام. دنبال یه همچین مطلبی بودم...
فکر کنم بخاطر این اسمشو لوپ گذاشتن که قراره تکرار بشه ولی اون ممکنه فقط یه بار انجام بشه! بعضی از کارها رو فقط یکبار میشه امتحان کرد...

یک روز توی یک پادکست صوتی کاملش رو توضیح میدم
divane !!
من وقتایی که زندگیم رو نظم خاصی پیش میرن این کارو میکنم
فیلم دیدن جز عادت هاییه که کمتر پیش میاد بخاطر کارای دیگه کنسلش کنم یا دیدن دوستام رو حتی روزای پر مشغله از دست نمیدم حتی اگر زمانش خیلی کوتاه باشه وبلاگ خوندن هم جز همین کاراست،حتی اگر بخاطر ذیغ وقت کامنت کذاشتن رو حذف کنم.
اما متاسفانه دوسالی میشه که زندگیم کلا نظم خاصی نداره بخاطر برنامه ی کاری و درسیم.
و یه چیزایی مثل کتاب خوندن توش حذف شده
اما ایده ی جالبیه من به صورت ناخوداگاه کم و بیش اجراش میکردم:)
باید بیشتر توضیح بدم در موردش عزیز
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan