قسطی / خوب یا بد؟

همه کشور ها برای فروش کلیه دستگاه های الکترونیکی قیمت اون رو تقسیم می کنند. برای مثال اگر شما قراره یک لپ تاپ ایسوس مخصوص بازی خریداری کنین نیازی نیست در حدود ۱۷۰۰ دلار پول رو یک جا بدین . این لپ تاپ به محض موجود شدنش در فروشگاه شما می تونین با هر حقوقی که دارین پول این لپ تاپ رو پرداخت کنید. می تونین پکیج دو ساله رو انتخاب کنین به همراه ۱۰ درصد مبلغ اضافه. و هر ماه تنها مبلغ ۷۸ دلار پرداخت کنین .یا می تونین پکیج یکساله داشته باشین و اون ده درصد رو اضافه پرداخت نکنین. یعنی در اصل ماهانه حدود ۱۴۲ دلار پرداخت کنین و بعد یک سال از دادن قسط خلاص شین . یعنی با پرداخت ماهانه ۱۴۲ دلار می تونین لپ تاپ رو از روزی که خریدین صاحب بشین.

عملا هر کسی شاید نتونه یک جا ۱۷۰۰ دلار پول برای یک لپ تاپ هزینه کنه . ولی اگر این ۱۷۰۰ تا تقسیم بشه به ۱۲ ماه و فقط ماهی ۱۴۲ دلار پرداخت کنه این کار رو می تونه انجام بده . پس این کار قدرت خرید مشتری رو بالاتر می بره و احتمال اینکه مشتری بیخیال خرید لپ تاپ ۱۷۰۰ دلاری بشه رو خیلی پایین می آره. از طرفی به نفع مشتری هم هست . می تونه این لپ تاپ رو راحت خریداری کنه و یک قسمت کوچک از حقوقش رو ماهانه به قسط بده و لپ تاپ رو صاحب بشه . به نوعی به نفع مشتری هم هست این کار . اما ما در ایران چنین چیزی رو نداریم . حدود ۱۳ میلیون تومان. هیچ کسی در جا این پول رو نمی تونه بده ولی اگر مبلغش تقسیم به یک سال بشه تنها با ماهانه یک میلیون تومان میشه چنین لپ تاپی رو داشت.

از طرفی یک شرکت لپ تاپ های کارکرده ولی در حد نو (یک یا دوسال استفاده) رو از مشتریانی که خواهان تعویض لپ تاپشون هستند خریداری می کنه و پس از یک ارتقا کوچیک و تمیزکاری و تعمیرات اون رو در حد نو می رسونه و با چهل درصد مبلغ اصلی اون رو به فروش می رسونه. یعنی همین لپ تاپ ایسوس ۱۷۰۰ دلاری بعد این کار تنها با ۶۸۰ دلار قابل خریداریست. زیاد کهنه نیست و میتونه راحت تا سه سال دیگه کار کنه . برای کسانی که پول زیادی برای خرید لپ تاپ ندارن ولی به یک لپ تاپ نیاز دارند گزینه خیلی عالی ای می تونه باشه . و باز همین رو هم می تونن به صورت ماهانه پرداخت کنند که میشه ماهانه تنها ۵۷ دلار!

یعنی یک لپ تاپ ۱۲ میلیونی رو می تونند با ماهی ۴۲۵ هزار تومان یکساله خریداری کنن! چیزی که توی ایران نیست و حتی امکان پیاده سازیش هم نیست . چون سازوکار قانونی برای این کار وجود نداره و اگر مشتری با فروشگاه تسویه حساب نکرد پولش رو از کجا می تونه بگیره و باید چه کار کنه . ولی شما فکر کنین که اگر این کار توی ایران شدنی میشد خیلی ها که نیاز به لپ تاپ داشتند حتی می توانستن لپ تاپ های کارکرده ولی مرمت شده و نو نوار شده رو با قیمت ۱ میلیون تومان با اقساط دوازده ماهه ماهی صد هزار تومان خریداری کنند! اینطوری همه می تونستند لپ تاپ خوب٬ موبایل خوب٬ هارد خوب٬ فلش مموری خوب و تلوزیون خوب داشته باشند.

نظر شما چیه؟

  • سه شنبه ۱۵ خرداد ۹۷
Sabireh
کاش تو ایرانم از این خبرا بود... 
واقعا قدرت خرید مردم امده پایین.. 
حسابی هم اومده پایین . دلار توی سه ماه دو برابر میشه
همه چیز صد در صد گرون میشه
ولی حقوقا ۱۰ درصد ۱۰ درصد!
مردم بیچاره واقعا تحت فشارن و این تحت فشار رو چطوری پر می کنن؟؟ با کلاه گذاشتن سر همدیگه!
Elham ...
به نظرم واقعا واقعا ایده خوبیه.
من تا حالا این رو نشنیده بودم اما امروز یه چیز دیگه هم راجب همین چیز های این مدلی از بابا پرسیدم.
بهش گفتم که من اگه بخوام کانادا زندگی کنم و اونجا وام بگیرم باید حواسم باشه که چقدر سود روش میکشن که رباخواری نشه!؟گفت اونجا برای وام روی پول سود نمیکشن:/گفت گرفتن وام سخته اما روش سودی نیست.
نمیدونم بابا فقط شنیدع یا واقعا اینجوریه اما انگاری کلا ساز و کار هاشون خیلی بشردوستانه تره:/
بستگی داره چه بانکی باشه .
اگر بانک خصوصی باشه بین ۵ تا ده درصد وام رو سود می گیرن ولی بانک های غیر خصوصی دو تا ۵ درصد . بسته به کشور داره. بعد بستگی داره وام چی باشه
اگر وام برای کار علمی باشه یا کار آفرینی باشه عملا فقط کارمزد میگیرن و خود وام رو باید پس بدی و هیچ سودی بهش تعلق نمی گیره.
آذری قیز
خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ایوان است....
اینجا ما پراید داغون ور میخریم بیست و چند تومن تازه بعدش باید بیوفتیم دنبال قطعاتی که کارخونه عشقش کشیده و نذاشته رو ماشین!
چیزی مثل رویاست اینایی که میگین!
چن وقت پیش فیلمی دیدم از یه ایرانی که تو آلمان یه ماشین خریده و کلی از امتیاز های اون شرکت گفته. اینکه چقدر وام بهش دادن بدون بهره و ضامن و اینکه آخرش هم مهمونی دعوتش کردن و ....
دنیا داره کجا میره ما داریم کجا میریم....
دقیقا! سایپا و ایران خودرو که عملا دزدن! حمایت دولتی هم دارن! باج به دولت می دن و دولت ها هم همیشه ناجور حمایتشون می کنن و هر سال این همه کشته داریم میدیم.
رویاست ولی هست . حتی اینجا میشه ماشین رو هم با وام خرید! اگر پولشو ندی دولت تسویه می کنه و آدم به دولت بدهکار میشه . درسته بعدش دیگه هیچ پولی نمی تونه قرض بگیره ولی هست .
خارج از کشور چون بازار گسترده و آزاده و رقابتی (مثل ایران نیست که در حمایت از تولید آشغال های داخلی تعرفه گمرگ داشته باشه و واردات محدود و برای هر واردات هم مجوز بخواد) هر شرکتی به هر دری میزنه که مشتری از اون بخره . کمپانی های کره ای و ژاپنی برای رقابت با برند های اروپایی حتی تخفیف های خیلی خوبی میدن و قسط بندی می کنن و کلی کار دیگه . حتی دیدم طرف یه ماشین خریده شرکت یه ماشین دیگه بهش اشانتیون داده!
مثلا طرف یه پورشه مثلا خریده یه لند کروز بهش اشانتیون دادن!
مام فعلا ... هیچی بگم سیاسی میشه!..
علیرضا آهنی
الان داشتم فک میکردم چرا بروز نمیشید شما !؟
شدم
بهار
توی ایران خرید و فروش قسطی هست ... حتی در مورد لپ تاب سود قسط هم بین سه درصد تا سی درصد متغیره ...
منتها یه کم شرایط خاص داره ، یا باید کارمند یه ارگان خاص باشی یا باید چک و سفته بدی معادل مبلغ کل جنسی که برمیداری. 

این که بسته به مغازه داره و هر کسی قانون خودشو داره
اینجا نیازی نیست کارمند باشی یا سفته بدی و ...
کافیه شماره اقتصادی تو بدی و بگیری . هر ماه برات فیش میاد که پرداخت کنی.
پرداخت نشه دولت پول جنست رو تسویه می کنه و بعد با تو در میفته و تو باید پول به دولت بدی
AmirMohammad
اینجوری خیلی خوبه.
ولی طبق اطلاعاتی که من دارم خارج از ایران یه کارت اعتباری دارند که یه سقف خرید داره که تا اون سقف خرید می کنی و ماهانه یه مبلغی از حقوق ات کم میشه. اینوجوری فروشنده خیالش راحت است که خوب اخر سر به پولش میرسه.
کارت های اعتباری اینطوری نیست. می تونی تعیین کنی که سقفی از حقوقت کم بشه ولی عموما نمی کنند این کار رو .
کارت اعتباری یک کارته که توش مثلا ۲۵ میلیون تومن پوله. شما که خرید می کنی ازش کم میشه. یعنی در اصل ازش قرض می گیری.
بعد یک ماه از تاریخ تراکنش فرصت داری اون پول رو به کارت برگردونی بدون سود بانکی. ولی اگر از یک ماه گذشت ۵ درصد سود روش میاد و ۵ درصد باید بیشتر پرداخت کنی.
اگر و اگر یک سال ازش بگذره میزان سود به ۱۰ (بسته به کارت اعتباری تا ۲۰ درصد) و اگر از دو سال بگذره باز بسته به کارت اعتباری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد هم میره.
و بعد از دو سال اگر پرداخت نشه یا حد مرزی ازش رد بشه بانک با دولت تسویه حساب می کنه و آدم به دولت بدهکار میشه . دولت یا از اموال برمیداره و اگر اموالی نداشته باشی دیگه حق انجام کارهای قرض گرفتن و وام رو ازت میگیره و وارد لیست سیاه میشی . به محض اینکه یک پول بزرگی هم به حسابت واریز شد (بسته به مرزی که دولت میذاره مثلا اگر پول از ۴ میلیون بیشتر باشه) حساب رو بلوکه می کنه و بدهکاریش رو هرچی بیشتر از ۴ میلیون باشه برمیداره و بعد حساب رو باز می کنه تا بدهکاری تسویه شه!
عملا مشتری با دولت درگیر میشه نه فروشنده . فروشنده در هر صورت پولشو میگیره میذاره جیبش
این قسطی خریدن هم همینه. یک سری واسطه هستند که وقتی درخواست می کنی اونا پول کل جنس رو میدن بعد تو قسمت قسمت پول جنس رو ماهانه بهشون پرداخت می کنی به علاوه یک مبلغ ثابتی کارمزد‌ (اگر کمتر از یک سال تسویه کنی) و اگر بیشتر از یک سال باشه ۵ درصد تا ۱۰ درصد سود میاد . وجتی می تونی یک جنسی رو بخری و قسطش رو ۴ ساله تعیین کنی با سود ۲۰ درصد
Tali hejazi
اینجا هم هست خودتون خوب میدونین...ولی کشورهای خارجی شیوه برخورد و استرداد وجه متفاوت شاید فرهنگ این طوری خرید کردنشون هم متفاوت تر ....
راستش اینجا همون طور که گفتن چک معتبر به عنوان ضمانت می گیرن فکر کنم و بعد سود 30 درصد تقریبا میزنن که رو اون لب تاب 1700دلاری 510 دلار سودش میشه که سودشم زیاد..
بحث چک و سفته اینجا مطرح نیست و خیلی راحت میشه پرداخت کرد و جنسی رو خرید.
اینجا اگر پکیج یکساله رو انتخاب کنی سود روش نمیاد و اصل مبلغ رو برمیگردونی به همراه یک مقدار ثابت ۱۲ دلار کارمزد
علیرضا آهنی
الان ما ال ۹۰ خریدیم نصف قطعاتش نیست !!! اون جور خریدنم توی ایران ممکن نیست.
داشتم تصور می کردم ال نود خریدین فقط اسکلت ماشین رو بهتون دادن :))
بعد گفتن برین نمایندگی بقیه اجزاشو بخرین خودشون نصب می کنن!
Elham ...
بازم بهتر از وام های٢٣٪؜اینجا هست:/

آره.  بسته به مدت پرداخت و نوع پرداخت و کشور مورد نظر و بانک مورد نظر و قوانین داره.
ولی بیشترین سودی که باید بازگردانده بشه ۱۵ درصده توی دولتی ها.
ولی خصوصی ها بستگی داره! حتی تا ۴۰ درصد هم پیش میره!
__ پریچک __
چه هدرای قشنگی میذاری ... :)علی یارت رفیق جان ...
ایدشون عالیه .. اما تو ایران عملی نمیشه ..
تا دلت بخواد پلاسکو فروشی هرچی بخری ۲۰۰۰ باز شده
همه جنسا آشغال و چینی ان ... 
اما تیکه های بزرگ .. ابدا !گوش بری ...
کلا توی انتخاب هدر خیلی خوبم من :)))))
اوهوم . ولی اگر میشد خیلی خوب میشد
Elham ...
انگاری بانک های غیر خصوصیشون اسلامی تر از ما هست:دی
مرسی بابت اینکه برام توضیح دادین:)
خواهش می کنم وظیفه است.
ولی بانک های غیر خصوصی شون نه نیست.
بعدم اگر بخوایم اسلامی شو حساب کنیم حتی ۰.۰۵ درصد سود هم حرامه.
ولی توی دنیای امروز واقعا نمیشه روی قوانین اسلام حساب کرد و این قوانین به نظر من باید ویرایش شن.
ربا فرق داره . اینکه پول پول میزاعه آره
ولی اینجا یک نفر بهت پول قرض میده و بعدش ده درصد بیشترش رو می خواد . تو پول رو میگیری و کار می کنی و با ده درصد بیشتر بهش پس میدی. هم کار تو راه افتاده و هم اون آدم یه درآمدی کسب کرده. ولی همون ده درصده . اگر ندی پول نمی زاعه . طرف میره از دولت تسویه می کنه و تو باید اونو به دولت پس بدی!
ولی توی ایران طرف یک تومن قرض میده ماه دیگه میشه یک و نیم . بعد دیگه ۵۰ درصد یکو حساب نمی کنه . ۵۰ درصد یکونیم و حساب می کنه! پول میشه ۲میلیون و ۲۵۰ و باز همین پنجاه درصد اضافه میشه میشه ۳ میلیون و ۳۷۵ هزار تومن! پول میزاید!
ولی اینجا همون ده درصده . سرموقع ندی پول زایمان نمی کنه . طرف همون ده درصد و نهایت ازت میگیره
این به نظر من اوکیه و حرام هم نیست . هم مشکل آدم حل میشه هم اون یارو یه درآمدی کسب می کنه. بازار میچرخه.
ولی خب اون روشی که گفتم فک کنم حرامه که پول خود به خود میزاعه . بعدم یه قانونی هست اینجا پول توی بانک بذاری بیشترین سود بانکی یک درصده!
یک درصد تو یک سال! که تقسیم به یک ماهش کنی عملا هیچی میشه! تازه بیشترین. بعضی بانکا ۰.۲۵ درصدن!
پس کسی توی بانک پول نگه نمی داره سودشو بگیره بشینه توی خونه!
اینم هست!
معصو مه
:)
:))
__ پریچک __
هاتف خودشیفتگیانم هستی :))
خعلی!
Elham ...
اره اینو میدونستم  که با این قوانین کسی پول رو توی بانک نمیذاره
ولی توی اسلام ما داریم که مستحبه وقتی از کسی پول قرض میگیری خودت یه مبلغی بذاری روش و به اون ادم پس بدی اما اینکه با توجه به یه قرارداد اون طرف بهت بگه باید اینطوری انقدر اضافه پس بدی اشتباه و مورد داره
خب راستش رو بخواین زیاد به قوانین بانکی تسلط ندارم اما توضیحاتتون کاملا روشنم کرد که قضیه از چه قراره.
بسیار متشکرم
خواهش می کنم .
ببین اون کسی که پول رو قرض می ده باید تصمیم بگیره چون اون آدمه که پولش رو صرف این کار می کنه و اونه که ضرر و زیاد خودش رو بهتر درک می کنه
به نظر من برخی قوانین فقهی باید ویرایش بشن و با زمان امروز هماهنگ بشن. آره سود سود بیاره حرامه
ولی اینکه یک نفر پولش رو بده و در درصد پولش رو کارمزد بخواد خیلی طبیعیه . خب اینطوری نمی ده . بهتره قرار داد باشه . فرض کن ده میلیون من قرض می دم یک سال پول دستت می مونه در حالی که من می تونستم صد تا کار کنم بعد تو دلت می خواد فقط هزار تومان روش بذاری! من ضرر کردم دیگه . باید برد برد باشه.
برای همین میگم اگر اینطوری باشه موردی نداره به نظر من . ولی اینکه تو یک تومن بدی سر سال ۱۲ میلیون پس بدی این حرامه!
الهه ...
اینجا تو بعضی فروشگاه های خاص برای کارمند هاشون هست. مثلا فروشگاه اتکا که فکر می کنم مربوط به نیروهای مسلح باشه. با وجود این که مشتری ها کارمند نیروهای مسلح هستن، بازم بحث سود و ضمانت و اینا هست.
درسته ولی خب اونا مبالغ محدودی هستند و بیشتر به شکل وامن و از حقوق کم میشن . چرا توی ارتشه؟ چون تو ارتش راحت از فیش حقوقی شون می تونن کم کنن . ولی بیرون چنین خبری نیست .

)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم
مریــــ ـــــم
چه کار خوبیه هاتف منی که یک ساله دنبال لپ تاپ خریدنم بااین کار ۱۲ ماه پیش صاحبش شده بودم

اوهوم . خیلی ها برنامه نویسن و می تونن بخرن و با همون لپ تاپ کار کنن و پولشو سر ماه پس بدن!
به همین راحتی.
 ولی خب متاسفانه توی ایران نیست :)

)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :)
Nelii 💉📚
اگه میشد که خیلی خوب بود.
+من به هرکی پول قرض بدم،همون اولش طی میکنم که فلان قدر بیشتر باید پس بدی:|

طبیعیش به نظر من همینه . خب باید برد برد باشه . نه اون که پول قرض می خواد ببره اون که میده هیچی . ولی خب توی ایران این پکیج ها نیست برای همین مردم قدرت خرید شون به مراتب کمتر میشه


)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :)
علیرضا اهنی
دقیقا درست گفتی
ممنونم


)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :)
faram ...
آره خیلی خوبه اینطوری ..
اینجا هم هست منتها چیزایی رو میتونی اقساطی بخری که حالا یا فروش نداره یا مارک نیست و خوب از آب در نیومده که تقریبا فروشنده مجبوره به اون شکل بفروشه..
در کل برای چیز خوب باید پول نقد بدی..
ولی در کل انتظاری نیست دیگه .. چون هیچ قانون درست حسابی وجود نداره که هم به نفع خریدار باشه هم فروشنده..

خیلی خوبه .
متاسفانه اینطوریه . برای چیز خوب باید نقد بدی . که خب چنین پکیج هایی اگر توی ایران بود خیلی خوب میشد
یا حتی اینجا اینطوریه که مثلا به ایفون سی درصد تخفیف می دن به شرطی که شما دو سال هر ماه از یک اوپراتور استفاده کنی و هم پول موبایل بدی و هم بسته مکالمه اینترنت شارژ کنی هر ماه.
نه نیست. راحت مردم سو استفاده می کنن برای همین جواب نمی ده

)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :)
ار کیده
لپ تاپ ۱۳ میلیون؟!؟!
اینقدر گرون نیستااا...

کلا قسطی خوبه ولی اینطوری نیست که اون مبلغ رو ماهانه بگیرن. معمولا یه درصد زیادی روش میکشن‌که آدم حساب میکنه به صرفه تره قیمت اصلی رو یکجا بده...
چرا نیست؟ به لطف ارز هست!
این لپ تاپ ۱۷۰۰ دلاریه. لپ تاپ ۲۵۰۰ دلاری هم داریم که میشه ۱۸ میلیون و خورده ای
دقیقا این قدر گرونه!
شما لپ تاپ متوسط می خری چهار تومن می افته

خب هیچ کس یه حا پول نداره . آدم یه جا ۱۳ میلیون رو بده پول زیادی دیده میشه یا ماهی مثلا یک میلیون تومن بده؟
خب ماهی یک میلیون تومن عملا دیده نمیشه

)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :)
divane !!
در مورد موضوع پست اطلاعات ناقصی داشتم کامل شد ولی من بابت قضیه بانک همیشه برام جالب بوده و در واقعا سوال که قوانین اقتصادی ما از پای بست ویرانه همینکه مردم ترجیح میدن پول بذارن تو بانک تا سرمایه گذاری کنن رو صنعت یا تجارت یعنی یه جلی قوانین اشتباهه
البته اینکه صنعت و اقتصادیم نیست و چرخ اش تو ایران کسابی پنچره هم بی دلیل نیست.
این موضوع برای اجناس غیر الکترونیکی هم هست؟
مثلا لوازم خونه؟
خوشحالم که چیزی رو نوشتم که باعث شده اطلاعات بره بالا . این پکیج توی همه کشور ها نیست . در بعضی از کشور هاست و بعضی از فروشگاه ها .
متاسفانه اینطوره . پول ریختن توی بانک اقتصاد رو نابود می کنه . چون تورم نیست توی کشور و مردم دنبال مفت خوری نیستن سود بانکی نیم درصده برای همین صرف نداره طرف پولشو بریزه تو بانک . توی دست می چرخونه پول رو . پول توی جامعه است نه توی بانک!
برای همین هست که میچرخه . متاسفانه درب و داغونش کردن
بله . بسته به فروشگاهشه . یا خود فروشگاه این پکیج رو میده یا یک سری اپ های واسطه هستند که اونا پولشو پرداخت می کنند بعد شما توی اون اپ ها فاکتور ماهانه پرداخت می کنی . بله برای لوازم خونه هم هست ولی یک سقف داره . بیشتر از اون نمیشه قرض گرفت. مثلا یک هو صد هزار دلار امکانش نیست . ولی برای همه اجناس این پکیج هست. حتی لباس!! که آدم میره کلی لباس می خره و توی یک سال پولشو می ده

)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :)
ح. شریفی
خدایش وضع اقتصادی طوریه که همون ۴۲۵ هزار تومن هم خیلیه :)
ولی به این شیوه که شما توضیح دادید، عالیه، یک قسط اصولی.
آره خیلیه قبول دارم . دست گل مسولین از این بهتر نمیشه که
میشه چهار سال قسط رو داد که میشه ماهی ۲۱۲ هزار تومن . نصف میشه.
آره خیلی

)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :) . یک مدت نبودنم رو تحمل کنید . متاسفانه هر کار کردم از خارج از کشور به بیان متصل نمیشه. ببخشید نظرات رو دیر پاسخ دادم به خاطر این مشکل
لیمو جیم
عالیه عاالی 
واقعا خوشم اومد
خوشحالم :))) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :) . یک مدت نبودنم رو تحمل کنید . متاسفانه هر کار کردم از خارج از کشور به بیان متصل نمیشه. ببخشید نظرات رو دیر پاسخ دادم به خاطر این مشکل
سمیرا
کاشکیواقعا یه شرایط خوب میذاشتن برای منی که مثلا قشر

کم درامد جامعه ام...اقا هاتف چهار سال پیش با پولی که خرد خرد

جمع کرده بودم یه لب تاب ایسوز کوچیک خریدم...با داداشم رفتیم

سمت ولیعصر فک کنم اسم پاساژش ایرانیان بود...خدایی خیلی

ازش هم راضی ام..فقط الان بعد از چهار سال سه تا دکمه هاش نمیزنه

بردم نشونش دادم نزدیک خونمون میگه سیصد هزار تومن خرجشه..

دلم میسوزه اخه سیصد هزار؟؟؟حالا جاش یه کیبورد خریدم بهش

وصل میکنم تا کارمو راه بندازه موقع وبلاگ نویسی...
کار درستی کردی . متاسفانه با این وضع ارز خیلی گرون شده همه چی . واقعا ‌آدم نمی دونه چه کار کنه . بنویس و طاقت بیار ..
وبلاگ رو رها مکن!!)) دوستان عزیز از خارج از کشور امکان دسترسی به بیان نیست . تا زمانی که وصل نشه نمی تونم نظراتتون رو بخونم و وبلاگتون رو متاسفانه! الانم به بدبختی با یک کامپیوتر داخل ایران وصل شدم. از این بابت پوزش می خوام . به محض وصل شدن بهتون سر میزنم :) . یک مدت نبودنم رو تحمل کنید . متاسفانه هر کار کردم از خارج از کشور به بیان متصل نمیشه. ببخشید نظرات رو دیر پاسخ دادم به خاطر این مشکل
خلیل
سلام، 

تو ایران هم پیشتر بود بدون کارت اعتباری! فروشگاه سیار هم بود که می آمد تو محله - با گاری یا وانت - پارچه، چینی آلات ... را به اهالی می داد و پولش را می آمد هفتگی می گرفت. اما به دلیل نااطمینانی در شرایط موجود. آن اعتبار دادن های محلی از بین رفته است. این کار توسط بسیاری از فروشگاه ها هم انجام می گرفت و مشتری پول جنس را قسطی هفتگی یا ماهانه می داد. این کار فقط در شرایط ثبات اقتصادی ممکن است نه جایی که پولش حتا از کشور ماداسگار - روی نقشه ته افریقا نگاه کنید - کم ارزش تر شده است.

آره . یادم می آد . وقتی بچه بودم با ماشین می اومد و چینی و لوازم خانگی می داد و از رو دفترچه قسط می گرفت یا میشد آدما برن تو مغازش قسط هاش رو بدن .
ولی خب توی ایران متاسفانه نیست . وضع متاسفانه خوب نیست . قدرت خرید حتی برای ماهی ۴۰۰ هزار تومان هم مساعد نیست متاسفانه.
متاسفانه
ولی خب آدم چی بگه .
big cat
وضعیت یه چیزی فراتر از افتضاحه از وقتی تصمیم گرفتم پولمو جمع کنمو یه دوربین عکاسی بخرم قیمتارو تو مغازه کندن و بجاش با واحد پول ژاپن گذاشتن ـ همون دوربینایی که تو دیجی کالا یکو خورده ای بود الان دوبرابر شده و حتی بیشتر اصلا ازون مدلی که قصد خریداریشو داشتم دیگه پایین دو خورده ای و سه تومن پیدا نمیشه 
خیلی واقعا . ما نسل جوان واقعا خیلی بیچاره و بدبخت شدیم.
فقط دوربین نیست . هرچیزی . همش پول جمع می کنیم یه چیزی بخریم به سختی جمع نمیشه! ارزش پول هی پایین تر و پایین تر می آد.
واقعا آدم نمی دونه چه کار کنه
زِدْ عِِـچْ آرْ …
یه توییت قبلا خونده بودم که تقریبا محتواش این بود:
خدایا خواهر مادر خودتم بود مینداختیش ایران؟

قیمت یه لپ تاپ 1700 دلاری اینجا میشه 13 میلیون ،فکر کن کسایی که میخوان وسایل خونه و جهیزیه بخرن باید چه کاری کنن
دقیقا ..
مکان مهم نیست .. این سیاست هاست که یک مکان رو اینطور می کنه و یک مکان رو اونطور!
شده دیگه متاسفانه .
سمیه
سلام :) 
اینجا هم فروش قسطی هست منتها دردسرهای زیادی داره از جمله ضمانت 
و بدترین قسمتش اینه که در صورت عدم پرداخت یقه ی ضامن رو میگیرن و اصلا و ابدا کاری با خریدار ندارند ...

اوهوم . اینجا ضمانت دولته . دولت پول رو میده بعد پوست طرف رو می کنه!
البته نمی کنه ها . قسطی از حسابش کسر می کنه
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan