بروزرسانی

یک نرم افزار و یا سرویس رایانه ای یک روزی تولید می شود .. سپس با توجه به نیاز های زمان و یا قابلیت هایی به روز می شود . برای مثال شما نسخه اولیه همین فیس بوک خودمان را با نسخه های جدیتر مقایسه کنید . بروز رسانی همواره یکی از مهمترین ویژگی ها و ظواهر امر یک نرم افزار می باشد . در کلیه سخت افزار ها و وسایل منزل نیز ما شاهد برخی بروز رسانی ها هستیم . برای مثال ماشین های لباس شویی که در نسخه های فعلی خود کمترین مصرف برق را دارند و یا ظاهر آنها تغییرو به روز تر شده است. در همه زمینه ها در صورت لزوم باید برخی چیز ها بروز رسانی شوند . این بروز رسانی بستگی به نوع نیازها و بافت و یا فرار از مردگی و ثابت ماندن است.

حال که نرم افزارها و سخت افزار ها توسط برخی اشخاص بروز رسانی می شوند چرا ما انسانها نیز خودمان را بروزرسانی نکنیم. بروزرسانی های آدمی دو نوع می تواند باشد.یکی بروز رسانی هایی که خود فرد از آن آگاه نیست و دوما بروز رسانی هایی که از آن آگاه است. برای مثال زمان قدیم همه مردم کار با تلفن هایی را بلد بودند که به صورت چرخشی شماره می گرفت.اما امروزه می توانند با اندروید کار کنند . این بروزرسانی انجام شده ولی به صورت آگاهانه نبوده و کاملا فرد به صورت خودجوش و بدون تصمیم گیری این کار را انجام داده است . دومین نوع بروز رسانی ها این است که برخی افراد تصمیم می گیرند. می گویند از فلان تاریخ دیگر فلان کار را نمی کنم..

در هر صورت با توجه به نیاز زمان بروز رسانی در هر چیزی باید باشد . اما چه بهتر که ما این بروز رسانی ها را در رفتار خود ببینیم. برای مثال من نسخه ام ۱٫۰ است. در بروز رسانی ۱٫۱ تصمیم میگیرم که دیگر آشغال روی زمین نریزم . در نسخه ۱٫۲ تصمیم میگیرم که دیگر دروغ نگویم. و در نسخه ۲٫۱ تصمیم میگیرم علمی را یاد بگیرم .. چه اشکالی دارد ما انسانها نیز خودمان را بروز کنیم. و رفتارهای غلط خود را اصلاح کنیم و اگر رفتار زشتی داریم( باگها ) آنها را رفع کنیم و اگر یک کار پسندیده ای انجام نمیدهیم آن را انجام دهیم. و در لیست کارها قرار دهیم . بروز رسانی همواره در آموزش های دینی ما نیز مورد بحث قرار گرفته مانند سخن مولای ما شیعیان حضرت علی (ع) که می فرمایند:

هر شخصی دیروزش با امروزش یکسان باشد ضرر کرده است

پس بروز رسانی های رفتاری نیز باید باشد .. خیلی از ما خیلی مشکلاتی داریم که می توانیم با این بروز رسانی ها آنها را بهبود ببخشیم.و انسان بهتری باشیم . دیگر عکس های زننده روی شبکه های اجتماعی نذاریم . فحش ندیم .آشغال نریزیم . از اعتماد سوء استفاده نکنیم.دروغ نگوییم.کلک نزنیم .. درست باشیم . انسان باشیم ..

شب خوش

  • سه شنبه ۱۴ مهر ۹۴

سوال های بی پاسخ

گاهی وقت ها می نشینم یک گوشه .. و به قولی کز می کنم .. می نشینم .. و فکرام که همیشه درگیر خیلی مسایل هست را درگیرتر می کنم . گاهی در این فکر کردن به سوالهایی می رسم .. که جوابش مشخص است .. و گاهی مشخص نیست .. و خودم برایش جوابی پیدا می کنم … اما متاسفانه برخی سوالات هستند .. که همیشه من را اذیت می کنند . من ای که انسان خیلی حساسی هستم … و این سوال ها همواره من را اذیت می کند .. چون هیچ گاه این سوالات پاسخی نداشته اند ..

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد . که در ذهنتان سوالات زیادی باشد که هرگز جوابی برای آنها پیدا نکرده باشید.به نظر من این سوالات منشا احساسی دارند . و در برخی موارد پاسخش را باید شخص دیگری بدهد . اما این پاسخ دادن برای او مقدور نیست.یا زیادی مغرور و کله شق است که نمی توان پاسخی را دریافت نمود و یا نمی توان حتی سوالی کرد به این علت که .. دلیلی برای پاسخ ندارد .. انسانی که همواره دیگران را مقصر می داند. پس سوال از ایشان نیز .. به همین صورت بی پاسخ خواهد ماند.

دغدغه خیلی از ما پاسخ به این سوال های بی جواب هست . چه راه کاری هست جز اینکه این سوال ها را در پوشه ای قرمز رنگ در گوشه ای غیر قابل دسترس ذهنمان بایگانی کنیم و روی آن بنویسم همواره بی پاسخ….

  • جمعه ۱۰ مهر ۹۴
برای مشاهده وبلاگ شخصی من : hatefblog.ir
پیشنهاد‌های هاتف
Designed By Erfan Powered by Bayan